Чи дійсно скасували фінансову допомогу з догляду за людьми похилого віку в Україні?

пожилой мужчина с деменцией и его любящий сын

4 гривні 80 копійок — такий розмір державної допомоги з догляду за людьми похилого віку, які досягли 80 років, а також за інвалідами першої групи. Головною умовою отримання допомоги є те, що людина, яка надає догляд, повина бути непрацюючою. З огляду на розмір допомоги масштабне оформлення такого виду соціальної допомоги від держави викликає резонне питання.

Відповідь є досить простою. Разом з цією мізерною сумою налічується трудовий стаж. Однак нараховується він тільки в тому випадку, коли допомогу надає працездатна людина, яка не може працювати з причини постійної необхідності бути поруч з тим, хто потребує опіки. Крім того, такий вид допомоги виключає будь-які інші суміжні види послуг, наприклад, обслуговування територіальним центром на дому.

Міністерство соціальної політики України вже тривалий час вважало постанови КМУ «Про підвищення розмірів соціальної допомоги деяким категоріям громадян» №832 від 1996 року спірним і навіть проблемним. Цікаво, що до 2019 року постанова була чинною, хоча розмір допомоги був зазначений в неіснуючій валюті — карбованцях.

Головною проблемою є те, що органи соціальної опіки не можуть відстежити, чи дійсно здійснюється належний догляд за літньою людиною або ж такий вид соціальної допомоги було оформлено для отримання страхового стажу, який враховується при нарахуванні пенсії, а сама людина, яка повинна надавати допомогу, скажімо, перебуває на заробітках за кордоном. Або ж до таких заходів могли вдатися ті, хто хотів ухилитися від мобілізації та військової служби.

Тому в березні 2019 року було прийнято нову постанову КМУ «Деякі питання державної допомоги деяким категоріям громадян» № 233 від 20.03.2019 року. У постанові зазначено, що компенсаційні виплати по догляду за людьми похилого віку, які визначаються відповідно до першої постанови, будуть здійснюватися до моменту втрати зазначеною особою такого права або до дати призначення їй інакшої встановленою законодавством виплати.

Рекомендуємо ознайомитись з послугами та умовами проживання, які надає пансіонат для літніх людей Life House.

чоловік похилого віку, який потребує догляду

Тому якщо ви звернулися в органи до 20 березня 2019 року, і вам була призначена така виплата, вона збережеться, поки ви не втратите право.

З 20 березня 2019 року даний вид допомоги не призначається.

Однак, як стверджують органи соціального захисту, ви можете претендувати на низку інших видів допомоги з догляду за людьми похилого віку — матеріальна допомога з місцевих бюджетів міських або сільських рад, забезпечення людини підгузками і пелюшками (ця стаття витрат досить вагома) та інші.

запрошення дізнатися ціни в будинках престарілих в києві та україні

Залишити коментар: