Чи корисний денний сон для людей похилого віку?

Денний сон для людей похилого віку є корисним чи навпаки шкідливим? Вчені вже давно сперечаються над цим питанням, але так і не змогли дійти однозначного висновку. Якщо для дітей денний сон – необхідність, то для осіб похилого віку його позитивний вплив спірний. Спробуємо розібратися детальніше, чи корисний денний сон для літніх людей?

Аргументи за денний сон

Користь денного сну для людей похилого віку обумовлена ​​сприятливим впливом на серцево-судинну систему. Справа в тому, що під час відпочинку в горизонтальному положенні організм позбавляється накопиченої за день втоми, покращується робота мозку, концентрація уваги.

Доказом покращення роботи серцево-судинної системи є дослідження американських вчених, які в процесі наукових розробок та експериментів дійшли наступного висновку: самопочуття людей із проблемами серця значно покращилося за умови правильного підходу до обіднього відпочинку.

Позитивний вплив денного сну:

  • сприяє покращенню пам’яті;
  • знімає втому, накопичену за першу половину дня;
  • значно покращує концентрацію уваги, самопочуття та настрій.

Літній чоловік спить, сидячи на дивані поруч з онуком

Безперечно, такі аргументи не можуть не наштовхнути на думку, що денний сон у похилому віці винятково корисний. Але не все так просто. Також хочемо нагадати, що в пансіонаті для літніх людей Life Hose ви можете розраховувати на цілодобовий догляд за літніми людьми та надання їм відповідної допомоги.

Шкода денного сну

В якому випадку денний сон може привести до погіршення самопочуття? Так відбувається, якщо тривалість сну дуже велика. У такому разі він може викликати безсоння, порушення роботи серця, виникнення інсульту.

Є навіть дослідження бельгійських вчених, які стверджують, що сон вдень збільшує ризик інфаркту міокарда.

Після тривалого сну може спостерігатися:

  • загальмованість;
  • сухість в роті;
  • апатія;
  • погіршення настрою та рухової діяльності.

А безсоння і зовсім загрожує серйознішими наслідками для організму:

  • порушенням у нервовій системі,
  • у роботі мозку,
  • збільшенням інтенсивності серцебиття.

Варто пам’ятати, що раптове бажання поспати вдень може свідчити про ризик інсульту. Адже в похилому віці нетривалий поверхневий сон призводить до стрибків артеріального тиску та збільшення ризику крововиливів у мозок.

Чи потрібен денний сон літнім людям? Користь та шкода цього стану визначається в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей організму та діяльності.

Літня пара дивиться фільми в ліжку перед сном

Якщо не вдалося нормально поспати вночі, така ситуація не є постійною і виникає не через безсоння, краще прилягти на годину-півтори. Таким чином можна компенсувати недосипання вночі. Тільки не потрібно збільшувати тривалість такого сну більше, ніж на годину-півтори, адже недосипання може увійти у звичку.

Потрібна золота середина

Чи корисний денний сон для людей похилого віку? Корисний, але тільки у випадку, коли літня людина нормально спить вночі та почуває себе після денного відпочинку значно краще. Потрібно стежити за тривалістю такого відпочинку та слідкувати за показниками артеріального тиску.

Для дітей і молодих людей денний сон – велика потреба і його користь незаперечна, але пацієнтам похилого віку потрібно ставитися з обережністю до будь-яких змін звичайного режиму. Денний сон буде корисним лише тоді, коли його кількість на тиждень не перевищує 2-3 рази.

Сподіваємося, що стаття була для вас корисною і внесла ясність у питання денного сну. Будьте здорові і не хворійте!

Також рекомендуємо звернути увагу на статтю – Як людині похилого віку покращити сон.

Залишити коментар: