Лікувальна фізкультура для літніх людей

Утренняя гимнастика для пожилых в спокойном темпе

Зарядка для літніх людей дозволяє запобігати захворюванням які властиві їхньому віку . Як стверджують фахівці, дані вправи благотворно впливають на опорно-руховий апарат, серцево-судинну систему. Дуже важливо використовувати спеціальні комплекси, розроблені професіоналами з урахуванням вікових здібностей. Так, вправи для тих, кому за 50, відрізняються систем вправ, розроблених для 55-річних. Свої відмінності є і для людей після 60 років.

Саме таку специфіку повинен враховувати сучасний приватний пансіонат, в якому проводять заняття для літніх жінок і чоловіків. Фізичне навантаження в таких заняттях рівномірно розподіляється і не є надмірним.

Після 40-річного віку середньостатистична людина зазвичай кидає заняття гімнастикою, навіть якщо дружили зі спортом в молодості. Їх рухи стають незграбними і повільними. Причиною цього є не вік, на думку багатьох, а відсутність фізичної активності. Саме це призводить до погіршення управління руховою системою з боку вищих відділів ЦНС.

Комплекс ЛФК для літніх людей – це ліки, які не можна замінити ніякими медичними препаратами. Він просто необхідний людині, що веде малорухливий спосіб життя. Даний засіб збереження здоров’я дозволяє значно продовжити активну трудову діяльність. До вибору навантажень потрібно підходити обережно, з урахуванням стану здоров’я та фізичної підготовки. Систематичні заняття здатні знизити вагу, поліпшити обмін речовин, підтримати поставу і зберегти бадьору, енергійну ходу.

Види вправ для літніх

Лечебная физкультура для пожилых людей

 • Комплекс ЛФК для літніх людей. Цей вид підходить навіть для тих, хто ніколи не займався спортом і не може витримувати більш серйозні навантаження. Лікувальна фізкультура допомагає в лікуванні великої кількості хронічних захворювань опорно-рухового апарату, судин і серця. Є спеціальна лікувальна гімнастика для ніг, рук, спини та інших частин тіла.
 • Йога та дихальна гімнастика. Східні гімнастики підходять як суглобова гімнастика для пенсіонерів в повільному темпі. Тривалі й інтенсивні навантаження тут відсутні. А користь для опорно-рухового апарату відчутна. Фізичні вправи після 55 років для чоловіків і жінок допомагають уникнути остеопорозу, істотно знижуючи ризик переломів. Розтяжка і дихальна гімнастика благотворно впливають на організм в цілому. Головна умова – такі заняття потрібно проходити під керівництвом досвідченого інструктора.

Чого краще не робити

Фітнес в такому віці не повинен містити силових тренувань з обтяженнями. Це травмонебезпечно, та й ріст м’язів вже утруднений – сенс таких занять втрачається. Як зміцнити м’язи в літньому віці? За допомогою звичайних тренувань на прес, присідань, віджимань.

Ранкова гімнастика для літніх

Виды упражнений для пожилых

Пропонуємо один з найпростіших і розповсюджених комплексів. Ранкова гімнастика для літніх в спокійному темпі:

 • Ходьба на місці з підніманням стегна до 90 градусів і енергійним махом рук.
 • Нахили в сторони.
 • Кроки в сторону. Відступайте в сторони по черзі – вліво і вправо. Дивіться в ту сторону, куди ступаєте.
 • Ходьба по лінії. Дотримуйтесь уявної прямої межі. Розвивайте координацію.
 • “Змійка”. Поставте маячки (підійдуть пластикові пляшки) в шаховому порядку. Пройдіть трасу змійкою.
 • Ходьба на носках і п’ятах. Так розробляються стопи і активізується робота ніг.

 

Більш різноманітний варіант:

Всі вправи повторюйте по 5-6 разів. На вдиху робіть рух, на видиху повертайтеся назад.

 

Сидячи на стільці:

 • Подивіться вниз, вгору, вправо, вліво. Пообертайте очі по колу. Зробіть це спочатку з закритими, а потім з відкритими очима. Після закінчення легко помасажуйте їх.
 • Сильно, але не різко стисніть повіки 10 разів. Моргніть, погладьте очі.
 • Повільно поверніть голову в сторони, зафіксувавши погляд в одній точці.

Стоячи, ноги на ширині плечей:

 • Не піднімаючи рук, відставте ногу назад, прогніться на вдиху. Поверніться в ІП. Повторіть з іншою ногою.
 • Руки попереду. Поверніть їх і тулуб в сторону. Видих – повернення в ВП.
 • Махи ногами назад по черзі .
 • Руки зігнуті до плечей. Прогніться на вдиху в спині, руки – в сторони.

На четвереньках:

 • На вдиху випрямьтесь ліву ногу, не згинайте. Потім так само з лівою.

Лежачи на спині:

 • Руки і ноги розведіть в сторони. Поверніться, грюкнувши однією рукою за іншою, потім повторіть в іншу сторону. Дотримуйтесь ритм дихання.

Завершення:

 • Крок з високим підйомом стегна.

Є своя гімнастика для людей, які страждають різними захворюваннями. Наприклад, щодня виконується індивідуально розроблений комплекс входить в догляд за хворим після інсульту.

Потрібна допомога для літньої людини? Напишіть нам!

Залишити коментар: