Літня спека - ворог №1 для людей похилого віку

Усіма очікуване літо не таке вже й невинне. Існує вирогідність отримати тепловий удар і погіршення загального самопочуття, які можуть привести до неприємних наслідків. Особливо негативно позначається спека на здоров’я людей похилого віку.

Оптимальною для нормального самопочуття людини є температура в діапазоні від 24 до 28 градусів Цельсія. Однак, часто в літній час стовпчик термометра стрибає до більш високих показників.

Як спека впливає на літніх людей

Відомо, що значна різниця температури людського тіла і навколишнього середовища призводить до великих навантажень організму. Втрата організмом рідини, почастішання серцебиття, поява набряків і задишки, перепади настрою, стрес, підвищення тиску, безсоння — це далеко не повний список того, який спека впливає на здоров’я літніх людей.

Для людей похилого віку зі слабким здоров’ям саме період літньої спеки вкрай небезпечний і загрожує попаданням в лікарню з інфарктом міокарда, а також порушенням циркуляції крові в головному мозку.

чоловікові зле від літньої спеки

Головною причиною такого стану є ускладнена здатність організму справлятися з тепловими навантаженнями і самостійно охолоджуватися. Іншими словами, в організмі людей похилого віку відбувається порушення функції терморегуляції, а під удар потрапляє життєво важлива серцево-судинна система.

Крім того, люди похилого віку схильні до відсутності відчуття спраги, що призводить до зневоднення організму.

Свою негативну роль в порушенні процесів терморегуляції також відіграють медичні препарати, які літні люди приймають практично кожен день.

Способи захисту від спеки

Однак, не слід впадати у відчай. Якщо дотримуватися певних заходів безпеки, то негативного впливу спеки на літніх людей можна уникнути.

чоловік приймає достатню кількість води; тримає в руці пляшку
Ось декілька рекомендацій:
  • Перебування в прохолодній середовищі. Найнебезпечніший час знаходження на вулиці в період спеки — це години з 11:00 до 16:00. Тому необхідно уникати прогулянок або ділових візитів у цей час. Крім того, рекомендується вмикати в приміщеннях агрегати кліматичного контролю: вентилятори, кондиціонери. А також затемнювати вікна шторами або спеціальними фіранками, які здатні зменшити проникнення тепла до 80%.
  • Прохолодний душ. Такі водні процедури допоможуть охолодити організм, який не справляється з цим самостійно.
  • Одяг має бути максимально зручним і просторим і, що важливо, з натуральних тканин (бавовняної, лляної).
  • Їжа і пиття. В спеку літнім людям слід якомога більше вживати рідини (вода, компоти, узвар), навіть якщо не відчувається спрага. Також варто скоротити вживання важкої і жирної їжі, яка погано засвоюється.
  • Контроль стану. Людям похилого віку варто вкрай відповідально ставитися до деяких показників самопочуття: періодично вимірювати артеріальний тиск, стежити за рівнем цукру (діабетикам).

Також дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікарів і уточнювати у них актуальність застосування препаратів в період спеки.

Ми розглянули основні заходи, як убезпечити літню людину від впливу спеки. Однак, варто враховувати індивідуальні особливості організму і при найменших ознаках погіршення самопочуття невідкладно звертатися за допомогою до медичного закладу. Бережіть себе!

Залишити коментар: