Люди похилого віку під час окупації: Як наш пансіонат недалеко від Бучі зберіг життя постояльцям

Наприкінці березня Київська область була звільнена від російських військ. Важко описати словами, що довелося пережити місцевим мешканцям під час окупації. Особливо непросто довелося в цей період людям похилого віку, яким часто не обійтися без сторонньої допомоги. Ця стаття буде заснована на розповідях однієї з постоялиць нашого пансіонату для людей похилого віку, розташованого неподалік трагічно відомої Бучі. Свою історію вона описала відразу після евакуації. Ми зможемо дізнатися, що довелося пережити їй та іншим людям похилого віку в цей тривожний період.

Геріатричний центр Life-House, про який піде мова, знаходиться у передмісті Києва, у Святошинському районі, у селі Дмитрівка. 24 лютого 2022 року 24 його постояльці (21 жінка та 3 чоловіки) та 5 членів персоналу прокинулися близько 4-ї години ранку від звуків потужних вибухів. Страх паралізував усіх, адже пансіонат для літніх опинився під перехресним артилерійським вогнем – російські військові обстрілювали з «Градів» міста Київської області, а українська армія чинила опір армії загарбників, не даючи просунутися до Києва. Все це супроводжувалося гулом винищувачів, гуркотом ППО, вибухом бомб та ракет.

Директор пансіонатів Life-House Оленченко Андрій у дворі комплексу, який опинився у зоні бойових дій під Києвом

Директор пансіонатів Life-House Оленченко Андрій у дворі комплексу, який опинився у зоні бойових дій під Києвом

«Від вибухів тремтіла земля, тремтів будинок і здавалося, що він ось-ось розвалиться, повилітають вікна та двері або щось прилетить прямо до будинку. Вночі з вікон будинку ми спостерігали спалахи від вибухів та заграву від пожеж у Бучі, Гостомелі, Ірпені та Ворзелі. Через це на вулиці було видно, як у ясну місячну ніч, хоча небо було закутане хмарами. На околиці Дмитрівки вже господарювали кадировці та росіяни. Вранці 9 березня пролунав вибух і спалахнув будинок на сусідній вулиці. Але, як виявилось, у нього потрапив уламок, коли наші захисники підбили танк окупантів, який намагався заїхати в село.

До жахів додалися ще холод та відсутність інформації. Зник мобільний зв’язок, світло та інтернет через пошкодження ліній електропередач. Тричі електрики ремонтували лінії. Але вчетверте, а саме 4 березня, вони не змогли цього зробити через активні бойові дії. На додачу 7 березня не стало газу. Продуктові запаси і вода закінчувалися», — розповідає постоялиця пансіонату для людей похилого віку Фаїна Іскрижицька.

Молодші медсестри не кинули напризволяще немічних людей. Дві мужні жінки, які працюють у цьому пансіонаті, виявили саможертовність і, ризикуючи власним життям, знайшли гілки, щоб розвести вогонь, порубали їх та у дворі пансіонату на багатті приготували гарячу їжу та заварили чай. Так вони нагодували 24 постояльці, які дякували їм зі сльозами на очах.

Молодші медсестри знайшли можливість зв’язатися із родичами літніх людей та з адміністратором пансіонату, яка, у свою чергу, передавала інформацію про стан справ директору геріатричного пансіонату Оленченку Андрію Вікторовичу. Тим часом директор шукав будь-які можливі шляхи, щоб доставити провізію до пансіонату та евакуювати постояльців із небезпечної зони. Через кілька днів літнім людям змогли доставити воду та продукти харчування, а днем пізніше – дрова та чавунну плиту. Тепер молодші медсестри змогли приготувати їжу та нагріти воду, щоб помити літніх людей.

14 березня нарешті з’явилася можливість евакуювати постояльців будинку для людей похилого віку. Оскільки немічним людям непросто подбати про себе, медсестри зібрали речі, медикаменти, коляски, ходунки та одягли літніх людей.

«Об 11:30, 14 березня до пансіонату під’їхали 4 автобуси з директором пансіонату, бійцями ДСНС та працівниками карети швидкої допомоги. Нас завантажили в ці автобуси і о 13:00 ми вирушили до Києва. Їхали ми через свої та ворожі блокпости та повз ворожі колони та закопані танки. На щастя, нас не обстріляли. І о 17:00 ми були на місці – в іншому будинку нашого пансіонату», — продовжує розповідь Фаїна Іскрижицька.

Постояльці пансіонату заходять до евакуаційного автобуса

Мережа пансіонатів для людей похилого віку Life-House, яка знаходиться в Києві та Київській області, продовжує й надалі піклуватися про своїх постояльців. Крім того, у цей непростий для нашої країни період власники мережі пансіонатів Life-House виявили готовність надати допомогу іншим нужденним людям, приймаючи їх у своїх пансіонатах. Як видно, військові жахи, з якими довелося зіткнутися жителям нашої країни, не паралізували доброту, співчуття та людяність.

Залишити коментар: