Приватний будинок пристарілих - гідна старість

У нашій практиці ми іноді стикаємося з думкою про те, що будинок пристарілих — це не найкращий притулок на старості років. Зараз ми спробуємо все ж таки подивитися на це з іншого боку.

Ми не будемо говорити про державні будинки пристарілих. Відомо, що через нестачу фінансування і низькі зарплати належного догляду підопічні не отримують. Не кажучи вже про загальний благоустрій таких закладів, де ремонт востаннє робили ще в радянські часи. Люди можуть бути позбавлені найнеобхіднішого. Комусь може не вистачити постільної білизни або рушників, а іноді немає ліків першої необхідності і засобів особистої гігієни…

Але давайте спробуємо висвітлити переваги проведення старості в приватному пансіонаті.

Соціальне життя

Найчастіше люди похилого віку залишаються самотніми в своїх будинках, тому що діти їдуть в міста будувати своє власне життя. І навіть якщо літня людина живе з дітьми, вона все одно нерідко залишається на самоті, без спілкування. Молоде покоління має свій ритм життя і свої інтереси. А в похилому віці сходити в гості до подружки в сусідній двір — це вже подвиг. Літні люди, що живуть під одним дахом у приватному пансіонаті, створюють свій мікросоціум. Вони мають багато спільного, є про що поговорити і посперечатися. Вони дружать і сваряться. І навіть смішно говорити, але життя вирує: вони закохуються і ревнують 🙂

Нереалізовані можливості

У хорошому будинку пристарілих завжди враховують інтереси своїх постояльців. Всіляко заохочують хобі та захоплення. За запитом докуповують необхідні матеріали для малювання, ліплення, вишивання та інших захоплень. Проводяться цікаві майстер-класи: творчі і кулінарні. Для особливо молодих душею, хто бажає навчитися чомусь новому, створюють гуртки або запрошують індивідуальних репетиторів. Крім цього передбачено масу можливостей для проведення цікавого дозвілля. Наприклад, навряд чи вдома буде можливість взяти участь в шаховому турнірі або відвідати дитячий передсвятковий виступ.

літні люди грають в карти

Крім усього вищезгаданого можна повторити те, що людині, яка живе у пансіонаті, завжди буде надана допомога і в побутовому, і в медичному плані. Буде приготовлена їжа, прибрано в приміщенні, випрано білизну. Та й сам будинок має все необхідне для полегшення потреб малорухомих людей.

Приватний будинок для людей похилого віку — гідне місце для проведення старості!

Залишити коментар: