Пульс і його норми в залежності від вікових груп

Пульс — це значний біологічний маркер, завдяки якому можна зробити первинну діагностику та оцінку роботи серця та стану людини в цілому. Людське серце є одним з найважливіших органів, який складається із м’язової тканини та перекачує кров під час ритмічних скорочень.

Відомо, що тривалість одного скорочення приблизно дорівнює одній секунді. Нижче в таблиці будуть розглянуті середні значення пульсу за віком.

Види пульсу

Вчені та медики виділяють три види пульсу:

  1. Артеріальний, який показує ритм скорочень стінок артерій і є основним індикатором здоров’я людини;
  2. Венозний. Прощупується на великих венах в області серця;
  3. Капілярний. З’являється в залежності від наявності певних проблем зі здоров’ям. Для його перевірки необхідно натиснути на ніготь і оцінити інтенсивність забарвлення шкіри.

Варто відзначити, що серцебиття за віком може мати значні відмінності та особливості.

Як виміряти пульс

Звичайно, сьогодні існує безліч приладів і гаджетів, які допомагають виміряти серцебиття людини. Однак, існують екстремальні ситуації, коли правильна оцінка серцевих скорочень може врятувати людське життя. 

Також хочемо нагадати, що в будинку для людей похилого віку Life Hose ви можете розраховувати на цілодобовий догляд за літніми людьми та надання їм відповідної допомоги. 

медсестра вимірює пульс літньої жінки

Найбільш точні показники будуть при вимірюванні серцебиття на променевій артерії, що веде до м’язів передпліччя (на руці в області зап’ястя).

Найшвидшим способом є експрес-вимірювання, коли рахується кількість скорочень серцевих м’язів за 15 секунд і результат множиться на 4.

Варто пам’ятати, що найточнішим виміром буде в положенні лежачи, в сидячому положенні биття серця буде трохи вище, а в положенні стоячи — максимальним (в спокійному стані).

Особливості пульсу в залежності від вікової групи

Вся серцево-судинна система збільшується і зростає разом із віком людини. Таким чином, для прокачування однакового об’єму крові серце дитини має скоротитися більшу кількість разів ніж серце літньої людини.

Крім того, нормальне биття серця за віком може відрізнятися, його значення також можуть бути різними в залежності від гендерної приналежності. Наприклад, пульс по віковим групам у чоловіків буде значно нижче. Жіноче серце значно менше за своїм розміром, ніж чоловіче. До того ж, постійні гормональні коливання обумовлюють більшу кількість ударів. В таблиці ми розглянемо норми пульсу у людини по віковим групам (в стані спокою).

Таблиця «Норми пульсу людей в залежності від вікової групи»

 

 
Вік людиниЖінки
(ударів за хвилину)
Чоловіки
(ударів за хвилину)
до 18від 80 до 100від 70 до 90
18-30 роківвід 7 до 85від 65 до 80
31-40 роківвід 65 до 85від 60 до 80
41-50 роківвід 65 до 85від 60 до 80
51-60 роківвід 70 до 95від 65 до 90
61-70 років і більшевід 65 до 95від 60 до 90

В таблиці наведено верхні та нижні межі нормального пульсу за віком. Оптимальним показником буде медіана, тобто середнє значення. Наприклад, якщо нормальне значення 60-70, то 65 ударів в хвилину буде оптимальним показником роботи серця.

Таким чином, нормальний пульс за віком відрізняється у чоловіків і жінок у зв’язку з особливостями будови і функціонування тіла та є одним із базових показників для оцінки здоров’я людини. 

Також рекомендуємо ознайомитись з актуальними цінами в будинку для літніх людей Life House,  умовами перебування та переліком послуг що надаються.

Залишити коментар: