Серцева недостатність у літньому віці

Серцева недостатність у літньому віці є досить поширеним синдромом, адже основна причина його розвитку криється в природному старінні організму та в накопичених за життя проблемах із серцем і судинами.

Приблизно 60% усіх хворих перебувають у віковому проміжку від 60 до 80 років.

Що потрібно знати про синдром? Симптоми серцевої недостатності

Такий стан, як серцева недостатність у людей похилого віку, характеризується погіршеною здатністю міокарда перекачувати потрібний обсяг крові і зменшенням наповнення серця. Така серцева недостатність має кілька типів, при котрих виникають певні симптоми:

 1. Аритмічний. Характеризується болями в серці, прискореним серцебиттям. У людини виникає відчуття збою серцевого ритму;
 2. Абдомінальний. До симптомів додається порушення травлення, знижується апетит;
 3. Нирковий. Для нього характерна поява набряків, внаслідок поганого відходження сечі;
 4. Легенева серцева недостатність. Симптоми у літніх людей — це виникнення сильної задишки в процесі збільшення фізичних навантажень, кашель;
 5. Церебральний. Присутні порушення в координаційно-руховій сфері. Хвора людина швидко втомлюється, погано спить, часто має поганий настрій.

При цьому частою проблемою є те, що літня людина списує такі симптоми на вік і не завжди вчасно реагує. Як наслідок виникає потреба ретельного догляду. 

Будинки для престарілих Life House включають широкий перелік послуг, зокрема: відновлення після операції, cестринський догляд за хворими та відновлення після інсульту, догляд за літніми особами після травм та інші. З усім переліком ви можете ознайомитись в нашому розділі “Послуги”.

Хто найчастіше страждає?

Усі перелічені симптоми і прояви можуть спостерігатися і при інших хворобах. Симптоми серцевої недостатності у літніх жінок і чоловіків легко сплутати з розвитком інфаркту міокарда або стенокардії. Тому будь-який прояв такого стану вимагає ретельної діагностики, а головне не тільки лікування, але і уважного догляду.

чоловік, який страждає від серцевої недостатності

Потрібно розуміти, що серцева недостатність пов’язана з віком людини, а якщо літня людина страждає на атеросклероз, то ризик її виникнення ще більше. На розвиток синдрому впливають:

 • астма,
 • аритмія,
 • набутті проблеми з серцем,
 • гіпертонія,
 • функціональні порушення діяльності нирок,
 • обміну речовин,
 • надлишкова вага.

Люди з такими проблемами знаходяться у зоні ризику виникнення даного стану. Догляд та уважність дозволяють вчасно побачити проблему та зупинити її розвиток. Людина, яка має серцеву недостатність, не повинна залишатися одною.

запрошення дізнатися про ціни у будинку пристарілих

Залишити коментар: