Симптоми та ознаки хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона — це нейродегенеративний патологічний процес, характерною ознакою якого є нейрональне руйнування. У більшості випадків діагностується у людей вікової категорії 55-65 років. Немає точних даних про фактори, що сприяють хворобі Паркінсона. Симптоми дозволяють на ранній стадії визначити початок патології і вчасно зупинити її розвиток.

Як визначити початок патології?

Хвороба Паркінсона, симптомів і ознак якої може бути багато , на перших етапах викликає тремор рук. Якщо захворювання ускладнюється, то смикатися починає і голова. Відмітна риса тремору при патології в тому, що він виникає в стані спокою і може не проявлятися, якщо зосереджено займатися певною справою.

Першими симптомами Паркінсона крім тремору є уповільнені і скуті рухи. Якщо людина починає завмирати в одній позі, цей факт повинен насторожити. Також з’являється характерна ходьба дрібними кроками, що нагадує рух по льоду. Синдром Паркінсона викликає також симптоми гіпокінезії, яка створює на обличчі ефект маски, повної його байдужості до подій навколо.

Підвищується тонус м’язів — це ще один із симптомів. Напружена людина починає займати характерну позу, згинаючи руки в ліктях, ноги, нахиляючи голову, сутулячись. У міру розвитку захворювання втрачається контроль над руховими функціями, пацієнт не може нормально здійснювати рухи, вчасно зупинити або почати рух.

літня жінка, яка страждає на паркінсона

Хвороба впливає не тільки на рухову функцію, а й на роботу нервової системи, що позначається наступними симптомами хвороби Паркінсона у жінок:

  • рясне виділення шкірного сала;
  • підвищене виділення слини і поту, незалежно від оточуючих умов;
  • зниження нюху, аж до повного зникнення;
  • спостерігаються запори і проблеми з сечовипусканням;
  • сповільнюються процеси мислення, які загострюються з прогресуванням хвороби;
  • пам’ять погіршується;
  • хворий відчуває труднощі з формуванням думок;
  • відзначається поганий настрій аж до депресії на тлі загального нездужання.

Хвороба Паркінсона, її симптоми і лікування вимагають своєчасної реакції. Важливо пам’ятати, що немає впорядкованості у проявах симптоматики. Вони проявляються у кожної людини індивідуально і прогресують разом з захворюванням в залежності від адекватності терапії.

Діагностика і лікування

Досвідчений лікар зможе поставити діагноз на основі детального огляду пацієнта, перевіривши наявність характерних ознак. До уваги береться кожен симптом Паркінсона.

Лікування можна починати лише після проведення додаткових досліджень. Для підтвердження обов’язково потрібно обстежити головний мозок, використовуючи КТ і МРТ. Також проводиться діагностика чорної субстанції ультразвуковим методом.

лікар оглядає і спілкується з пацієнткою

Пацієнт з таким діагнозом має постійно перебувати під контролем. Йому необхідний спеціальний догляд, адже людина може завдати собі шкоди несвідомо, через втрату контроля над своїм станом.

Залишити коментар: