Користь і шкода скандинавської ходьби для літніх людей

Скандинавська ходьба з палицями для літніх людей — це чудова заміна традиційним заняттям спортом, які з віком не приносять бажаного результату, а навпаки можуть шкодити, адже організм уже не може витримувати великі навантаження.

Скандинавська ходьба для літніх дозволяє організувати необхідну активність для підтримки нормального стану організму. Для того, щоб не нашкодити під час занять, скандинавська ходьба має певні правила. Крім того, повинні враховуватися користь і шкода скандинавської ходьби для людей у віці. Рекомендуємо також ознайомитись з послугами та умовами проживання, які надають будинки для людей похилого віку Life House.

Наскільки корисна скандинавська ходьба літнім людям

Користь ходьби для людей похилого віку вимірюється в позитивному впливі на основні проблеми, що виникають з віком:

  1. Постійні обережні заняття з палицею для ходьби допомагають контролювати вагу, позбавитися від зайвих кілограмів, які негативно впливають на функціонування всіх систем.
  2. Скандинавська ходьба для літніх дозволяє уповільнити процеси старіння, що негативно впливають на стан шкіри, зубів, кісткової тканини, серцево-судинної системи. Щоб тримати організм в тонусі при відсутності протипоказань достатньо 40 хвилин занять.
  3. Заняття з телескопічною палицею для ходьби людям літнього віку дозволяють зберегти м’язову масу та запобігти процесу її зниження. За допомогою таких занять можна замінити спеціалізовані тренування в залі.
  4. Користь скандинавської ходьби для літніх відображається і на стані легень. За допомогою даної методики можна уникнути задишки, яка часто супроводжує людей похилого віку навіть при невеликих навантаженнях.
  5. Ходьба для літніх дозволяє поліпшити координацію рухів.
чоловік із палицями для скандинавської ходьби

Постійні заняття покращують не тільки фізичне здоров’я, але і психологічне. Адже літня людина зайнята корисною справою, проводить час на свіжому повітрі, спілкується з іншими людьми. Відзначається корисна дія занять у хворих на гіпертонію, цукровий діабет, депресією, хворобу Альцгеймера та Паркінсона, у людей з різними патологіями опорно-рухової системи.

Серед переваг не можна не відзначити той факт, що для занять можна не виділяти додатковий час. Ходьбою займаються по дорозі додому з роботи або на роботу, під час походу в магазин. Навіть нетривалих, але постійних занять досить для того, щоб домогтися бажаного ефекту.

Кому не можна займатися скандинавської ходьбою

Які має скандинавська ходьба протипоказання для літніх? Не можна вдаватися до подібного заняття після нещодавно перенесеної операції. До протипоказань також відносять серцеву недостатність, гіпертонію. Плоскостопість також не дозволяє активно використовувати метод. Уникати активності потрібно людям з хронічними захворюваннями, патологіями опорно-рухової системи.

літній чоловік займається скандинавською ходьбою у парку

Якщо людина літнього віку хоче почати займатися ходьбою з палицями, потрібно впевнитись у відсутності протипоказань, проконсультуватися з лікарем, пройти обстеження. Недостатньо просто добре себе почувати, іноді проблема може ховатися навіть за відмінним самопочуттям. Проводити заняття слід під контролем, адже невідомо як може відреагувати організм. Також треба уникати сильних навантажень.

Залишити коментар: