Старече недоумство: причини, симптоми, лікування

Старече недоумство – це патологія, що виникає в більшості випадків після 65 років. Ця хвороба призводить до порушення нормальної роботи мозку, знижує здатність до самообслуговування. Людині стає все складніше займатися роботою, в якій потрібно задіяти мислення. Коли діагностували старече недоумство, виникає необхідність постійного кваліфікованого догляду за такою людиною.

Як називається ця хвороба в медицині?

Патологія, яка виникає внаслідок впливу вікових змін на головний мозок, називається хворобою Альцгеймера або деменцією. Старе недоумство по МКБ-10 відноситься до органічних хвороб і включаює симптоматичні, психічні розлади.

Чому і в якому віці виникає старече недоумство?

Хвороба Альцгеймера або старече недоумство з’являється при порушенні кровотоку в головному мозку. Кровообіг порушується через атеросклероз, тромбоз, гіпертонію, внаслідок перенесених інфарктів. З віком у головному мозку починаються зміни, які також можуть призвести до розвитку деменції (старечого недоумства).

Симптоми недоумства

Ознаки старечого недоумства залежать від того, наскільки сильно прогресує хвороба. При активному прогресуванні людина повністю втрачає здатність формувати адекватні інтелектуальні висновки, неспроможна обходитися без додаткового догляду. За такими хворими навіть удома, за постійної присутності рідних, буває складно організувати нормальний догляд. За людиною с деменцією бажано цілодобово наглядати, контролювати її безпеку, а це можна організувати лише за умов повного пансіону.

Порушення пам’яті – це перша ознака деменції. Вона свідчить про те, що проблема почалася. На її появу потрібно реагувати максимально швидко!

жінка біля календаря має проблеми з пам'яттю

Має старече недоумство симптоми, які можна переплутати з іншими хворобами і не надати належного значення їм.

Як розпізнати деменцію:

  • загострюються негативні риси характеру;
  • людина сприймає все, що відбувається навколо, в негативному світлі;
  • стає більш вимогливим до оточуючих;
  • може з’являтися скупість, скрупульозність, сварливість.

Списувати такі прояви на вік не можна!

Як допомогти людині, хворій на старече недоумство

Таке хвилююче питання часто виникає у родичів хворого. Ліки від старечого недоумства повинен призначати лише лікар з урахуванням усіх індивідуальних особливостей перебігу хвороби.

Для кожного типу старечого недоумства лікування є різним:

  • судинна деменція, крім препаратів проти загального недоумства, потребує ліків, що контролюють стан серцево-судинної хвороби;
  • препарати від старечого недоумства при нейродегенеративній формі – інгібітори ацетилхолінестерази та мемантину;
  • при змішаному типі потрібний комплексний підхід – у лікуванні використовують нейролептики та антидепресанти.

літній чоловік, втомлений проявами старечого недоумства

У людини старече недоумство – як поводитися рідним?

В такому випадку ви можете звернутися до фахівців, довірити догляд пансіону, провести комплексне обстеження, щоб встановити точну причину виникнення проблеми.

Деменція може виникати як наслідок багатьох хвороб, а не тільки через вікові зміни в мозку, і від точності діагнозу залежить наскільки вдало пройде лікування.

Як уникнути старечого недоумства?

Вести здоровий спосіб життя, за перших симптомів звертатися до фахівця. Існує думка, що від деменції не можна позбутися назавжди. Але якщо при перших стадіях знайти правильне лікування, то можна зупинити прогресування та досягти стабільного стану.

Будинок для престарілих Life House включає широкий перелік послуг, зокрема: відновлення після операції, cестринський догляд за хворими та відновлення після інсульту, догляд за літніми особами після травм та інші. З усім переліком ви можете ознайомитись в нашому розділі “Послуги”.

Залишити коментар: