Старечий склероз: причини виникнення, прояви та догляд за людиною

Під старечим склерозом мають на увазі порушення пам’яті та когнітивних функцій літньої людини. Щоб вчасно помітити розвиток старечого склерозу, необхідно знати, які саме симптоми вказують на розвиток проблеми. Як тільки вдасться діагностувати патологію, треба починати проводити лікування.

Людина з подібними порушеннями потребує постійного догляду для забезпечення її безпеки, тому така важлива своєчасна діагностика.

Чому з’являється старечий склероз

Основна причина появи патології – зміна структури мозкової тканини. Нормальна мозкова тканина замінюється щільною, в зоні якої відмирають нейрони. На місці формування щільної тканини у мозку з’являються склеротичні бляшки.

Процес не відбувається миттєво, а розвивається протягом значного проміжку часу. Залежно від того, яку саме зону зачіпає старечий склероз, симптоми можуть відрізнятися.

На виникнення патології можуть вплинути зміни біохімічних процесів, недостатній кровотік у мозку, артеріальний тиск нижче за норму, патології серцево-судинної системи та загальні порушення метаболічних процесів в організмі.

Яка симптоматика характерна для старечого склерозу

Перед тим, як лікувати старечий склероз, слід переконатися, що симптоми вказують саме на цю патологію. Найпоширенішим симптомом, який говорить про те, що проблема не просто почалася, а прогресує, є погіршення пам’яті. Але це далеко не єдиний симптом, реагувати потрібно і на наступні порушення:

дві літні жінки сидять на лавці

  • різкі зміни настрою від агресії до апатії;
  • дуже скрупульозне ставлення до оточуючих людей;
  • підвищена образливість, навіть на незначні провини рідних та близьких;
  • у поведінці переважає негативне ставлення до оточуючих;
  • великі перепади артеріального тиску;
  • біль в серці;
  • порушення рухової активності;
  • порушення сну, душевної рівноваги; пацієнт відчуває постійну тривогу;
  • людина починає втрачати орієнтацію навіть у знайомій місцевості;
  • порушується промова.

Потрібно реагувати на будь-які подібні прояви, причиною яких може бути старечий склероз. Симптоми та лікування повинен визначати лікар. Рідні мають забезпечити організацію догляду та контроль лікування.

Як лікують старечий склероз

Старечий склероз потребує лікування, що дозволяє зупинити прогресування захворювання, запобігти подальшим осередкам розвитку патології. Таблетки при старечому склерозі приймають із наступних фармакологічних груп – глюкокортикостероїди, препарати моноклональних антитіл, хіміотерапевтичні ліки, засоби народної медицини.

профільний фахівець надає допомогу людині, яка зіткнулася зі старечим склерозом

Для того, щоб допомогти людині налагодити нормальне функціонування мозку, лікуванням має займатися ціла низка фахівців. Серед них: невролог (допомагає поліпшити стан нервової систему, яка страждає при патології), логопед (поліпшує якість порушеної мови), реабілітолог (складає відновлювальні програми) та інші фахівці. Комплексний підхід до лікування, забезпечення належного догляду дозволяє домогтися стабільного поліпшення стану.

Залишити коментар: