Сиве волосся: причини появи та методи боротьби

сиве волосся

Чому сивіє волосся і як перервати цей неприємний процес – спробуємо розібратися у цій статті.

Дослідження вчених виділяють два основні фактори появи сивого волосся: проблеми всередині організму людини та негативний вплив навколишнього середовища.

Колір волосся: від чого він залежить

Природна пігментація волосся залежить від існування в організмі людини спеціальних фарбуючих пігментів:

  1. Еумеланін – холодний пігмент сіро-коричневого відтінку.
  2. Феомеланін – пігмент, що має теплий червонуватий відтінок.

Залежно від того, яких барвників пігментних клітин синтезується більше, таким буде і колір волосся. Якщо переважає еумеланін, то колір локонів буде темним, а якщо феомеланін – волосся буде русявих відтінків. Також можливе і попелясте забарвлення – при малій кількості обох пігментів.

Сивина у волоссі з’являється із зменшенням кількості меланіну в пігментації до 70%.

Причини сивіючого волосся

То що здатне вплинути на зменшення меланіну в структурі волосся? Розберемося з основними зовнішніми та внутрішніми причинами, які викликають появу сивини.

жінка, яка має коротку стрижку з сивим волоссям

  • Процес старіння. Чим старшими ми стаємо, тим менше виробляється меланіну в організмі. У середньому, перша сивина з’являється у віці близько 30 років.
  • Генетика. Спадкові фактори визначають, в якій кількості почне сивіти волосся. До речі, дослідження показують, що європеоїдна раса більше схильна до сивини.
  • Хвороби організму. Проблеми із щитовидною залозою, ішемічна хвороба серця, аутоімунні захворювання (алопеція, вітіліго) можуть впливати на появу сивини.
  • Наявність надмірної кількості перекису водню в організмі.
  • Також волосся сивіє від нестачі вітамінів, зокрема D3 та B12. Більше того, його недолік також сприяє інтенсивному випаданню волосся.
  • Куріння. Відомо, що ця згубна звичка відбивається не тільки на стані шкіри, але й волосся. Зазвичай ті, хто палить, сивіють раніше тих, хто такої звички не має.
  • Стресові ситуації. Хоча наука ставить під питання вплив цієї причини на появу сивини, але в цілому стрес вкрай негативно впливає на загальний стан організму.

Це звичайно далеко не повний список причин, чому волосся сивіє в старості і в молодості, але, знаючи ці пункти, можна уповільнити процес зникнення меланіну і допомогти організму отримати вітаміни та мінерали, яких йому бракує.

Як перемогти сивину

На сьогоднішній день найпопулярнішим інструментом боротьби з посивілим волоссям є фарбування. Однак, результату від використання такого методу вистачає на досить короткий термін, а потім необхідно повторювати цю процедуру.

Ще одним способом у боротьбі з сивиною стане дотримання принципів здорового способу життя – відмова від тютюну та алкоголю, введення в раціон їжі багатої на вітаміни, зокрема групи В, спортивні навантаження, здоровий сон тощо.

літня жінка з сивим волоссям

Також можна спробувати деякі з фізіотерапевтичних процедур: ультразвукову або лазерну терапію, мезотерапію та масаж голови.

Своєчасна діагностика, профілактика та лікування позитивно вплинуть не тільки на стан волосся, але й на весь організм. А консультація трихолога (лікар, який лікує волосся) та розроблений індивідуальний план догляду не будуть зайвими як у молодому, так і у зрілому віці.

Чому сивіє волосся? Рано чи пізно це питання стає перед кожним із нас. Розібравшись із причинами і знаючи основні методи боротьби з сивиною, можна продовжити життя природного кольору волосся.

Залишити коментар: