Огляд умов державного будинку пристарілих та інвалідів

Ваші літні родичи потребують стороннього догляду? Самостійний догляд вдома стає обтяжливим і є недостатнім через Вашу постійну зайнятість на роботі? Контролювати і утримувати доглядальницю в тісній квартирі не виглядає можливим? Перед Вами постало питання вибору будинку для людей похилого віку?

Якщо Ваш подружній партнер на невизначений термін залишить роботу і буде доглядати за літньою людиною з обмеженими можливостями, він, в кінцевому підсумку, втратить стаж і кваліфікацію. Відновлювати втрачене з роками стане все складніше. На сімейній нараді Ви приймаєте нелегке рішення — обрати будинок для людей похилого віку та інвалідів.

Розглядаючи різні варіанти будинків пристарілих, ви зіткнетеся з таким закладом як державний будинок інтернат для літніх людей та інвалідів загального типу. Давайте розглянемо, що це за заклад заклад і які в ньому умови.

Умови в державному будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів загального типу

жінка - постоялец державного будинку престарілих

Ми вже писали, що в державні будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів загального типу приймаються літні люди пенсійного віку та інваліди I і II груп старше 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього побутового і медичного обслуговування (див. статтю «Які документи потрібні для оформлення в будинок для людей похилого віку?»). Загалом це люди, які не мають родичів.

Такі установи розраховані на тривале перебування літніх людей, і в ідеалі умови перебування в них мають бути наближеними до санаторних. До цього типу установ також застосовують назву «пансіонат».

На жаль, в Україні відсутні спеціалізовані установи для молодих людей з обмеженими можливостями. Якщо немає інших варіантів (родичів або житла), їх поселяють поруч зі старими особами відразу після дитячого інтернату для інвалідів.

З 2008 р. на підставі Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», ці інтернати стають останнім притулком і соціальним захистом безхатніх людей похилого віку або звільнених з місць позбавлення волі громадян похилого віку, які не мають близьких родичів і власного житла.

У цій статті ми не будемо акцентувати Вашу увагу на складному становищі постояльців державних будинків-інтернатів. Володіючи чуттям і здоровим глуздом, на підставі фактів Ви самі можете уявити умови перебування в цих установах.

Однак навіть для поселення в державні будинки престарілих існує ряд медичних протипоказань:

  • психічні захворювання, виключаючи неврози;
  • активна форма туберкульозу;
  • гострі інфекційні, заразні дерматологічні та венеричні захворювання;
  • онкологія 2-й, 3-й і 4-го ступеня.

Для того щоб виявити приховані інфекційні захворювання і можливий туберкульоз, в будинках-інтернатах загального типу передбачено карантин для новоприбулих терміном на 14 днів.

Хронічний алкоголізм і наркоманія неприйнятні в державному будинку для літніх людей та інвалідів. Крім того, зловживання алкоголем, наркотиками, асоціальна поведінка, бійки можуть стати причиною відрахування постояльця з будинку-інтернату або переведенням його в спецустанову більш суворого режиму. Самовільно залишати будинок-інтернат без поважних причин також заборонено.

Деякі державні будинки пристарілих загального типу практикують тимчасове поселення мешканців терміном від 1 до 6 місяців (при наявності вільних місць). Про варіанти платного і безкоштовного перебування ми писали раніше.

До того ж пенсіонер, який проживає в будинку для літніх людей, може працювати у цій установі на посаді молодшого обслуговуючого або медичного персоналу на загальних підставах.

Альтернатива державному дому пристарілих та інвалідів

люди похилого віку в приватному будинку престарілих

Якщо Ви сумніваєтеся в якості умов проживання та догляду в державному будинку для літніх людей та інвалідів, і Ваш родич не потребує профільної допомоги психоневрологічного інтернату або іншого спеціалізованого закладу, Вам варто звернути увагу на якість життя і догляду за людьми похилого віку та інвалідами в приватному пансіонаті.

Приватний пансіонат для людей похилого віку Life-House надає комфортне проживання та кваліфікований догляд людині, яка має діагноз пов’язаний із хронічними соматичними захворюваннями або травмами.

Щоб отримати більше деталей, перейдіть за пишіть або телефонуйте на наступні номери: +38 (068) 420-83-87 (Viber, WhatsApp).

Надійна турбота та тбайливий догляд за нашими постояльцями — місія нашого персоналу.

запрошення дізнатися ціни в будинках престарілих в києві та україні

Залишити коментар: