Вибір хорошого будинку для людей похилого віку в Україні

Нікому, напевно, не хочеться провести свою старість у будинку для літніх людей або віддавати туди своїх батьків. Але давайте подивимося правді у вічі – бувають ситуації, коли це рішення неминуче, а іноді воно може бути єдиним вірним рішенням.

В одній родині у бабусі почали виявлятися ознаки деменції: значно погіршилася пам’ять, стали помітні різкі перепади настрою, з’явилися проблеми із самообслуговуванням. Поки діти були на роботі, а онук у школі, бабусі доводилося обслуговувати саму себе. Але якось повернувшись додому, молоді люди виявили неприємний запах і побачили каструлю, що горіла на плиті вже без води, тоді як бабуся спала. Це було першим дзвіночком для того, щоб ухвалити рішення не залишать її без нагляду. Сім’я почала шукати будинок для престарілих.

Відома ситуація з державними будинками для літніх людей в Україні. Дуже часто доводиться чути про жахливі умови проживання та про зневажливе ставлення до самих людей похилого віку.

неприйнятні умови проживання у державному будинку для людей похилого віку

На жаль, в державних установах часто можна зіткнутися з байдужість: коли нікому немає справи до того, чи хочеш ти їсти, чи потрібно тобі сходити до туалету. Люди похилого віку в таких закладах дуже часто виявляються непотрібними ні родичам, ні персоналу.

З приватними будинками або пансіонатами для людей похилого віку в Україні справи значно кращі. Родичі оплачують проживання та додаткові послуги, і ніхто не має права їм відмовити у тому, щоб контролювати роботу пансіонату та вказувати їм на недоліки. Однак залишається питання: як обрати приватний будинок для людей похилого віку і на що звернути увагу? Літня людина, швидше за все, не здатна самостійно вибрати заклад, та й зміна місця проживання, до якого ти звик, – це стрес. Тому підходити до цього питання слід відповідально.

турбота та затишок у приватному будинку для літніх людей

Зазвичай приватні будинки пропонують низку стандартних послуг (хоча на практиці їх може бути менше або більше), які входять у вартість проживання:

 1. Проживання в номері з певною кількістю сусідів.
 2. Харчування 4 або 5 разів на день.
 3. Допомога в побутових справах (розчесатися, одягнутися, вмитися, змінити памперс і т.д.)
 4. Контроль здоров’я (вимірювання температури тіла, тиску тощо)
 5. Консультації лікаря.
 6. Організація дозвілля.

На практиці список може відрізнятися, тому дуже важливо насамперед дізнатися про послуги, які входять у вартість.

Другий момент, на який слід звернути увагу, – це умови проживання. Мабуть, найгостріший момент для людини похилого віку – це наявність туалету. Чи є він у номері або загальний на поверх, якщо так, то як далеко від спальні він знаходиться.
Також потрібно врахувати наступні моменти:

 • Кількість людей у ​​палаті.
 • Присутність потрібних меблів: ліжка, тумбочки, стола, стільців, шафи.
 • Наявність загальної їдальні.
 • Наявність у будинку кімнати відпочинку.

Також досить важливим чинником є наявність умов для людей з обмеженими можливостями.

 • Для зручного переміщення мають бути широкі отвори, пологі прямі сходи, відсутність порогів, пандуси тощо.
 • У спальні зверніть увагу на наявність поручнів на ліжку.
 • У ванній кімнаті має бути встановлений душовий піддон, сидіння для душу, перила біля туалету та душу.

І навіть якщо ваш родич добре пересувається та обслуговує себе сам, наявність цього фактору вкаже на професійний рівень будинку для людей похилого віку. Та й з роками людина молодшою та здоровішою не стає, так що такі речі можуть бути корисними через деякий час.

Спілкуйтеся з персоналом. Дізнайтеся про кваліфікацію людей, які будуть піклуватися про вашого родича, та їхній досвід роботи. Попросіть показати медичну книгу. Важливий чинник – це привітність та доброзичливий настрій персоналу. Якщо ви помітите якусь зухвалість у спілкуванні з вами, то не варто списувати це на поганий настрій. Подумайте самі: якщо вже з вами так спілкуються – з людиною, від якої залежить його зарплата, – то з яким ставленням щодня доведеться миритись вашому літньому родичу.

літня жінка

До речі, сім’я, історія якої була описана вище, вибраним будинком для літніх людей задоволена. Вони регулярно відвідують свою бабусю і більше не переймаються, коли їдуть на роботу чи у відрядження. Та й бабуся вже не нудьгує, як було раніше, коли вона залишалася вдома сама.

Залишити коментар: