Як людині похилого віку покращити сон

Не є таємницею, що здоровий сон – це одна з найважливіших передумов доброго самопочуття людини та якості її життя вцілому. І якщо в молодості недосипання – справа легко поправна, то порушення сну у похилому віці може призвести до серьезних наслідків для здоров’я. Адже саме уві сні відбувається більшість відновлювальних процесів, відпочиває та набирається сил тіло людини та всі її системи життєдіяльності. У похилому віці це особливо важливо.

Тривалість сну дорослої людини в середньому становить від 6 до 8 годин. Цього часу зазвичай достатньо для того, щоб почувати себе відсвіженим та енергійним. І немає причин хвилюватися, якщо сон літньої людини, тривалість якого хоча і скорочується, продовжує приносити життєві сили та енергію.

Сон у літньому віці змінює свою структуру, стає менш глибоким і більш чуйним. Це пов’язано з віковими змінами в організмі: виснаженням нервової системи, загостренням нервових рецепторів, підвищенням чутливості до зовнішніх подразників. Але якщо нестача сну у літніх людей відбивається на самопочутті, призводить до втоми, почуття розбитості та зниження життєвого тонусу, це має стати приводом для занепокоєння та звернення до лікаря.

Які ж причини порушення сну у людей похилого віку?

Це можуть бути:

  1. Загострена фаза хронічних захворювань.
  2. Психо-емоційні та соматичні порушення.
  3. Побічні дії від ліків або їх неправильне/завищене дозування.

Ліки для сну людям похилого віку

Тільки лікар в загальному контексті може правильно і об’єктивно оцінити ситуацію і, за необхідності, призначити снодійне для міцного сну пацієнтів похилого віку. Але препарати для сну людям похилого віку призначаються в крайніх випадках, оскільки їх прийом викликає звикання і, навіть, міцну залежність. Але добре, що існують інші, не медикаментозні засоби для покращення сну у людей похилого віку. Рекомендуємо також статтю – безсоння у літніх людей.

чоловік спить після прийому ліків

Найкращі дієві рекомендації для покращення сну і, відповідно, самопочуття у людей похилого віку:

  • Організуйте правильний щоденний режим: вдень – більше фізичної активності, перед сном – неквапливі прогулянки на свіжому повітрі замість емоційного перегляду новин та інших збудливих телепередач. Шодня лягайте спати у той самий час, наприклад – о 22:00. Якщо немає сонливості – не крутіться на ліжку, краще знайдіть невигадливе, спокійне і навіть занудне заняття. За перших ознак сонливості – спробуйте заснути.
  • Створіть комфортні умови у своїй спальній кімнаті: провітріть перед сном, простежте за зручністю ліжка і подушки, забезпечте максимальну тишу.
  • Необхідно відмовитися від вечірнього переїдання та вживання важкої та калорійної їжі.
  • Зведіть до мінімуму емоційні та психологічні контрасти. Перед сном відмовтеся від активного руху, танців, азартних ігор та політичних дебатів. Створіть свій умиротворюючий вечірній ритуал: умивання, лікувальна тепла ванна для ніг або заспокійлива ванна для тіла.
  • Використовуйте народні засоби для сну для людей похилого віку – травні збори. Бажано попередньо проконсультуватися з лікарем, який підбере трави для гарного сну. Літній людині допоможуть настої таких трав, як корінь валеріани, квіти ромашки та глоду, материнка, собача кропива, чебрець, меліса, м’ята, іван-чай та інші, залежно від індивідуальних уподобань і переносимості. Дуже корисно додати ці ж трави у висушеному вигляді безпосередньо в подушку – їхній аромат допоможе загальному розслабленню та спокійному сну.

Дуже часто причиною поганого сну у літніх людей стає депресивний стан – люди похилого віку хвилюються про все на світі: про матеріальний стан і політичну ситуацію, світові катаклізми та погодні умови, дітей та онуків, буває – навіть про собачку з сусіднього двору. У такому разі, порада наступна: дайте своїм рідним та близьким відчуття постійної турботи та любові. Якщо вони поруч – частіше обіймайте і цілуйте їх, якщо між вами відстань – просто телефонуйте з побажаннями “Доброго ранку” і “На добраніч”. Ваші добрі, щирі слова подіють краще, ніж будь-які таблетки для сну для людей похилого віку.

літня жінка не може заснути

Приватний пансіонат Life-House заохочує: не забувайте про близьких людей, нагадуйте їм про свої почуття та обов’язково виявляйте їх! Результати перевищать усі очікування! Даруючи свою ніжність і любов, ви продовжуєте і сон, і життя своїм близьким літнім людям! Міцного здоров’я вам та вашим рідним, і обов’язково – солодких снів!

Залишити коментар: