Як спілкуватися з родичем, який знаходиться в будинку для людей похилого віку

онучка виявляю уваги і теплі почуття до своєї бабусі

Ні для кого не секрет, що чим старша людина, тим може бути важче з нею спілкуватися. А як бути, якщо родич перебуває в будинку для людей похилого віку? Як підтримувати з ним добрі стосунки та спілкування? У цій статті ми розповімо кілька простих, але дуже ефективних методів, які допоможуть зберегти гарні відносини та навіть покращити їх.

Насамперед варто розуміти, що людина в похилому віці починає стикатися з проблеми, які раніше не були їй знайомі. Так, наприклад, бабуся, яка завжди працює і перебуває в суспільстві, виходить на пенсію і залишається в чотирьох стінах. А якщо до цього стану додаються ще й проблеми зі здоров’ям, ситуація може погіршитися. Проблеми зі здоров’ям та відчуття власної безпорадності підривають впевненість людини в собі та своїх силах, а також додають песимізму, дратівливості, а іноді й агресії. Звідси виникають поганий настрій, схильність сперечатися і доводити свою думку, ображатися.

8 правил спілкування з родичами, які перебувають у будинку для людей похилого віку

  1. Будьте налаштовані на спілкування. Літні люди, як діти, відчувають настрій, з яким приходить людина. І натягнута посмішка не зможе приховати відсутність бажання провести за спілкуванням деякий час.
  2. Слухайте, а не вдавайте, що слухаєте. Навіть якщо ви вже не раз чули історію, яку хоче розповісти родич, поставтеся до цього з поблажливістю. Пам’ятайте, що будь-яка людина хоче уваги, особливо та, що живе далеко від своїх рідних.
  3. Виявляйте щирий інтерес, не давайте місця формалізму. Нехай ваше спілкування не буде схожим на звіт із сухими фактами. Розпитуйте про здоров’я, про сусідів по кімнаті, про те, що давали на сніданок чи обід, які заходи організовують для проведення дозвілля, про стосунки з персоналом будинку для людей похилого віку.
    Покажіть, що вам важливо знати, як почувається ваша близька людина в тому оточенні, в якому вона зараз перебуває.
  4. Не забувайте про тактильний контакт. Пам’ятайте, що неможливо задовільнити цю потребу, знаходячись у будинку для престарілих, коли близькі родичі не є поруч. Тому будьте щедрі на обійми та дотики. Навіть якщо ви просто погладжуєте по плечу або руці, це багато означає для людей, які перебувають у будинку для людей похилого віку.
  5. Не скупіться на емоції. Спілкування це не просто вербальна передача інформації. Скажіть своєму родичу, що ви раді його бачити, що сумували за ним, що думали про нього. Нехай через спілкування людина відчує, що вона не забута і про неї пам’ятає, переживає її сім’я.
  6. Не відповідайте агресією на агресію. Пам’ятайте, що запорукою приємного спілкування з людьми похилого віку є терпіння та розуміння. Люди в такому віці та з різними захворюваннями балансують на тонкій межі позитивних та негативних емоцій. Тому рекомендуємо дотримуватися спокою та продовжувати бесіду в м’якому тоні.
  7. Приносьте гостинці. Якщо ваш родич не має суворої дієти, то порадуйте його улюбленою стравою. Якщо його зір дозволяє читати, то принесіть книгу улюбленого автора або кілька газет за минулий тиждень. Можете прихопити з собою фотографію онуків і залишити її на згадку бабусі або дідусеві, який знаходиться в пансіонаті для людей похилого віку. Якщо з якихось причин відвідування обмежене, запишіть відео з іншими родичами, які не змогли прийти на цю зустріч.
  8. Урізноманітнюйте дозвілля. Якщо здоров’я вашого родича дозволяє прогулятися, зробіть це. Ви можете вийти на вулицю і пройтися разом, посидіти на лавці, повезти його на прогулянку медичним візком. І хоча персонал пансіонату також може це робити, але такий жест із вашого боку буде ще одним виявом турботи.

молода жінка спілкується з мамою, яка живе в будинку для людей похилого віку

Звичайно, будь-яке спілкування індивідуальне і залежить від стосунків між людьми. Але дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете провести кілька годин разом якісно та цікаво. Тим самим ви не тільки віддасте належну повагу родичу, але й самі відчуєте тепло і радість на душі.

Залишити коментар: