Як у свої 75 подорожувати світом

Ми часто запитуємо і дивуємося про те, як пенсіонери європейських країн знаходять в собі сили їздити з фотоапаратом по світу в той час, як наші змучені життям співвітчизники найчастіше відпочивають, сидячи на найближчій лавочці. І то не завжди. Ми з захоплення розглядаємо в інтернеті відео і фото бабусь і дідусів на спортивному приладді. Дивуємося іноземним туристам похилого віку, які приїхали до нашого міста і витримують напружену екскурсійну програму. Але чому ж у нашій країні пенсіонери не такі активні? Відповідь міститься в нашій молодості…

Справа в тому, що європейські жителі з дитинства навчені нести особисту відповідальність за своє здоров’я. Вони живуть з думкою про майбутнє, тому навіть якщо молодий і здоровий організм дозволяє, вони все-одно відмовляються від шкідливих звичок, і ведуть активний спосіб життя. У той час як наша людина про здоров’я згадає тільки тоді, коли вже почне щось боліти. І навіть в цьому випадку до лікаря звернеться тільки тоді, коли не зможе розігнутися. Звичайно це тільки частина чинників, враховуючи які ми маємо більше шансів провести свою пенсію активно, проте вона вагома!

група туристів похилого віку

Що ж нам варто зробити по відношенню до себе, щоб в майбутньому мати сили подорожувати далі дворової лавочки? Потрібно бути відповідальним за своє здоров’я вже сьогодні:

  • кинути палити і обмежити вживання спиртних напоїв;
  • регулярно займатися фізичною активністю, з урахуванням віку та особистих можливостей;
  • частіше бувати на свіжому повітрі;
  • не пропускати планові обстеження (кожні півроку: огляд стоматолога, гінеколога; раз на рік: флюорографія тощо);
  • не займатися самолікуванням, а відповідально дотримуватися рекомендацій лікарів.
літня пара на роверах

Будьте здорові і сповнені сили! 🙂

Залишити коментар: