Які документи потрібні для оформлення в будинок для людей похилого віку?

Сучасний темп життя, який постійно прискорюється, а також ненормований робочий графік спонукують на роздуми про влаштування літнього родича в будинок для людей похилого віку. Часами працездатні діти через низку обставин просто змушені піти на такий крок. Добре, що в наш час існує альтернатива державним будинкам-інтернатам — приватні пансіонати для літніх людей. І перше питання, яке постає у зв’язку з цим: як швидко зібрати документи для заселення в будинок для людей похилого віку?

У цій статті буде детально розглянуто процедуру оформлення в державні та приватні будинки для людей похилого віку, загальні правила та відмінності прийому постояльців і збору необхідних документів. Також рекомендуємо ознайомитись з переліком послуг та цінами будинку для літніх людей Life House.

Закон про будинки для людей похилого віку та інвалідів

Діяльність державних будинків для громадян похилого віку, що потребують стороннього догляду і обслуговування, регулює положення №549 від 29.12.2001 р., яке було розроблене Міністерством праці та соціальної політики України. Можна сказати, що ці установи допомагають вижити одиноким малозабезпеченим людям похилого віку, які часто навіть не мають даху над головою. Опікунами таких людей зазвичай стають соціальні працівники. Вони ж і збирають документи для заселення в державний будинок для літніх осіб.

Перелік документів для заселення у державний будинок пристарілих

Якщо в силу обставин Вам необхідно влаштувати родича в державний будинок пристарілих, і Ви збираєте документи, слід набратися терпіння. Вас очікує тривале ходіння по медичних закладах і кабінетах чиновників.

дві жінки; в руках одної папки з документами

Підставою для поселення в державний будинок пристарілих є путівка — направлення з органів соціального захисту населення обласної державної адміністрації за місцем проживання. Для Києва — з Головного управління соціального захисту Київської державної адміністрації.

Для отримання путівки в державний будинок для людей похилого віку необхідно надати наступні документи:

 1. Особиста заява літньої людини або інваліда про прийняття в будинок для людей похилого віку. (Це необхідна умова, зазначена в законодавстві, щоб уникнути порушення цивільних і майнових прав пенсіонера з боку недобросовісних опікунів).
 2. Паспорт або інший документ, що підтвержує особу (ксерокопії);
 3. Медична карта, з встановленим діагнозом і висновком про потребу в сторонньому догляді;
 4. Довідка від психіатра дасть можливість визначити, в який інтернат попрямує людина: психоневрологічний або загального типу;
 5. Довідка про призначену пенсію. (75% пенсії отримуватиме будинок-інтернат як сплату за проживання, а 25% залишиться самому пенсіонерові);
 6. Довідка про склад сім’ї за встановленою формою;
 7. Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (якщо така є).

Путівку до відповідного будинку-інтернату можна отримати тільки при наявності в ньому вільного місця.

Документи для заселення в будинок пристарілих приватного типу

месестра у приватному будинку пристарілих

Правила заселення в приватний будинок пристарілих дещо відрізняються. Ось перелік документів, які потрібні для переїзду в пансіонат Life-House:

 1. Пакет медичних документів має містити:
   а) медичну карту з встановленим діагнозом;
   б) довідку із загальним аналізом крові + формула;
   в) аналіз на ВІЛ;
   г) актуальну флюорографію;
   д) довідку від психіатра.
  Life-House -соціальна установа. Ми закликаємо Вас бути відповідальними щодо своїх рідних і не позбавляти їх спеціального медичного догляду в психоневрологічному інтернаті, якщо вони цього потребують! З тієї ж причини пансіонат для людей похилого віку Life-House не приймає у якості постояльців людей з інфекційними захворюваннями, СНІДом, гепатитом В і С, гельмінтами, з яскраво вираженою агресією, 4-ю стадією раку!
 2. Медичний страховий поліс (якщо він є).
 3. Ксерокопії паспортів. Надайте копії (і покажіть оригінали) паспортів майбутнього мешканця і його опікуна, який укладає договір з пансіонатом.

Обов’язковою умовою прийому в приватний пансіонат для літніх людей (як і в державний) є дозвіл самого майбутнього постояльця. Поселення мешканця в будинок для людей похилого віку без його згоди є грубим порушенням закону.

Державні будинки-інтернати в першу чергу надаються як соціальна допомога малозабезпеченим та одиноким громадянам похилого віку з різним соціальним статусом і захворюваннями. І хоча умови перебування і ставлення до постояльців в них залишають бажати кращого, для того, щоб зібрати пакет необхідних для прийому документів, потрібно пройти чимало медичних і чиновницьких кабінетів.

Перевагою приватних закладів є те, що всі необхідні для заселення процедури не бюрократизовані. Найбільш серйозні вимоги для переїзду в приватний пансіонат висуваються за медичними чинниками, згаданими вище.

Приватний будинок для людей похилого віку дбає про свою репутацію і надає комфортне безпечне проживання інвалідам і пенсіонерам, що мають працездатних дітей, які можуть попіклуватися про добру старість і догляд своїх рідних лише фінансово.

літня пара

Після оформлення документів пансіонат для людей похилого віку Life-House гарантує висококваліфікований цілодобовий догляд за Вашою літньою близькою людиною. Ми надамо не тільки людське тепло, турботу і увагу, а й забезпечимо її всім необхідним для максимально комфортного проживання і дозвілля.

Надіємось, що ця стаття була для Вас корисною і допоможе у підготовці документів, необхідних для заселення в будинок пристарілих в Україні.

Залишити коментар: