Вважається, що з віком ризик розвитку інсульту стає дедалі вищим. Але, на жаль, останнім часом можна почути, що мікроінсульт стається і в ранньому віці. Хоча, дійсно, інсульт починає молодіти, але все ж таки його ризики можна звести до мінімуму.

У якому віці може бути інсульт?

Згідно з даними національної бібліотеки медицини США, 10-15% ішемічних інсультів стається у віковій категорії від 18 до 50 років. Як зазначалося в одному американському медичному журналі, людей з гострим ішемічним інсультом у віці 65-84 років поменшало, а ось кількість людей у ​​віковій групі від 25 до 44 років зросла з 16 до 23%.

Причини інсульту у молодому віці

Фактори ризику розвитку інсульту у людей молодого віку та людей похилого віку можуть відрізнятися. У молодих їх навіть не завжди вдається встановити. Як зазначалося в джерелі, згаданому вище, у 50% пацієнтів до 30 років та у третини пацієнтів до 55 років виявити причину інсульту не вдається. Імовірно, це пов’язано з тим, що інсульти у молодих людей класифікуються відповідно до критеріїв для пацієнтів старшого віку. У цих критеріях не враховано причини інсультів молодих людей.

Проте чинники ризику, які провокують, наприклад мікроінсульт у 20 років, відомі.

Серед них варто зазначити такі:

  • аномальна будова артерії (наприклад, звуження або закупорка артерій). Вона може бути вродженою або набутою (наприклад, після запалення, спричиненого інфекцією);
  • набуті хвороби серця та вроджені вади;
  • набуті та спадкові захворювання крові, наприклад серповидноклітинна хвороба, порушення згортання крові (після прийому оральних контрацептивів, тромбофілія тощо);
  • розшарування артерії, яке спричинене розривом її стінок, наприклад, внаслідок травми шиї або голови.

Профілактика інсульту у молодому віці

Серед важливих профілактичних заходів слід згадати такі:

  • Їжте менше солі. Як зазначає ВООЗ, добова кількість солі, що рекомендується, не повинна перевищувати 5 г (більш чайної ложки).
  • Обмежте вживання солодкого (шоколаду, тортів, газованих напоїв тощо) та насичених жирів та трансжирів (фастфуду, маргарину, сосисок тощо). Все це підвищує ризик ожиріння, яке може спричинити підвищення артеріального тиску.
  • Вживайте більше овочів та фруктів, цільнозернових продуктів, бобових, горіхів. Всі вони є джерелами клітковини, вітамінів та мінералів, але при цьому низькокалорійні. Вони допоможуть контролювати не тільки артеріальний тиск, але й вагу, глюкозу у крові та кількість холестерину.
  • Намагайтеся більше рухатись, адже фізична активність знижує ймовірність появи артеріальної гіпертензії.
  • Відмовтеся від сигарет, уникайте пасивного куріння.
  • Обмежте вживання алкоголю, а краще зовсім відмовтеся від нього. Великі дози алкоголю можуть призвести до розриву судин головного мозку через різке підвищення тиску.

молода пара на пробіжці

Де краще проходити реабілітацію після інсульту молодим людям?

Якщо у вас чи ваших рідних стався інсульт, вам варто звернутися за невідкладною медичною допомогою. Звернувшись до реабілітаційного центру після інсульту в Києві Life-House, ви зможете отримати допомогу професіоналів, які знають, як справлятися з наслідками інсульту у молодих та старших людей.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Ткачова Єлизавета Олексіївна
Автор: Ткачова Єлизавета Олексіївна

Лікар невролог реабілітаційного центру Life-House.
 
Всі записи автора