Серцево-судинні захворювання займають лідируючі позиції за кількістю смертей в нашій країні. Стан здоров’я людини після інсульту буде залежати від часового проміжку з моменту появи симптомів до надходження пацієнта в лікувально-профілактичну установу. Саме тому дуже важливо розуміти, як розпізнати інсульт на ранній стадії. Насправді це не є складною задачею. Про перші ознаки інсульту нам розповість головний лікар центру реабілітації після інсульту Life-House Бомко Віталій Анатолійович.

Ознаки (передвісники) інсульту

Як зазначає спеціаліст, весь світ для цього використовує шкалу МОЗОК, яка представляє собою абревіатуру, де кожна буква має своє значення.

  • М – мовлення. Якщо ви бачите, що у вашої близької люди, сусіда чи простого перехожого на вулиці мова стала незрозумілою (розтягнутою, незв’язною), не гайте часу і викликайте екстрену медичну допомогу.
  • О – очі. Якщо ваш родич або перехожий жаліється на двоїння в очах, випадіння поля зору, нечіткість зору, викликайте екстрену медичну допомогу. Ці симптоми також допомагають розпізнати інсульт у себе.
  • З – запаморочення. Якщо людина раптово починає жалітися на сильне головокружіння, не гайте часу та викликайте карету екстреної медичної допомоги.
  • О – обличчя. Якщо ви бачите, що у близької людини чи перехожого з’явилася асиметрія обличчя або його перекіс, провисання кутика рота чи повіки, не гайте часу та викликайте екстрену медичну допомогу. Такі симптоми також дозволяють зрозуміти, як розпізнати інсульт у людини.
  • К – кінцівки. Якщо у людини з’являється м’язова слабкість з одної сторони, не гайте часу та одразу ж викликайте карету швидкої допомоги.

Знаючи про ці симптоми, ви легко зможете зрозуміти, як розпізнати інсульт у людини.

Що ще допоможе вам зрозуміти, що стався інсульт? Попросіть людину, в якої, можливо, трапився інсульт, відповісти на прості запитання: як її звати? де вона знаходиться? який сьогодні день? Якщо відповідь є розмитою, незв’язною і неправильною, не гайте часу і викликайте карету швидкої допомоги. Також варто попросити людину посміхнутися або підняти до гори обидві кінцівки. Якщо ви спостерігаєте, що з одного боку є відставання або кінцівка взагалі не піднімається, не гайте часу і викликайте карету екстреної медичної допомоги. В даному випадку це може врятувати життя. Також рекомендуємо ознайомитись зі статтею про методики реабілітації після інсульту.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Бомко Віталій Анатолійович
Автор: Бомко Віталій Анатолійович

Лікар ФРМ реабілітаційного центру Life-House.
 
Всі записи автора