Багато людей, які перенесли інсульт, стикаються з необхідністю відновлення мовних функцій. Окрім труднощів з вимовою, частими наслідками інсульту також є порушення ковтання та читання. Чи здатен логопедичний масаж вирішити подібні проблеми? На це запитання відповість Катерина Бліхар, мовний терапевт реабілітаційного центру після інсульту Life-House.

Логопедичний масаж може дати позитивний ефект при лікування дизартрії (порушення мови, при якому виникає ускладнення вимови чи неправильна вимова звуків або слів). У такому випадку фахівець рекомендує масаж та стимуляцію мови. Все це стимулює тонус м’яза язика, і пацієнт починає чіткіше вимовляти різні звуки. Таким чином, логопедичний масаж після інсульту, наслідком якого стала дизартрія, дасть позитивний ефект.

При афазії, яка характеризується частковою чи повною втратою здатності говорити та/або сприймати мовлення інших людей, масаж не рекомендується через його неефективність.

Під час обстеження Катерина Бліхар помічає різні прояви дизартрії та виконує артикуляційну гімнастику, яка підходить конкретному пацієнтові. Також додатково може призначатися логопедичний масаж. Рекомендуємо також статтю про відновлення промови після інсульту.

Найкращих результатів, як зазначає фахівець РЦ, можна досягти лише активними вправами. При цьому дуже важливо, щоб сам пацієнт прагнув відновлення своїх мовних здібностей. Фахівець зазначає, що найкраще використовувати різноманітні вправи для відновлення мови, наприклад, можна практикувати скоромовки.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Бліхар Катерина Миколаївна
Автор: Бліхар Катерина Миколаївна

Логопед реабілітаційного центру Life-House.
 
Всі записи автора