Інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – важка патологія, що розвивається раптово і може призвести до серйозних ускладнень. Наслідки можуть бути різними, торкатися рухових здібностей, виражатися в неврологічних порушеннях, ураженнях мовних центрів, зниженні когнітивних функцій.

З ускладненнями після інсульту стикається кожен пацієнт, різниця полягає лише в їхній специфіці та ступені тяжкості. З цієї причини практично кожен хворий потребує спеціальних реабілітаційних програм.

З цієї статті ви дізнаєтеся, які бувають методи реабілітації після інсульту і як саме проводиться відновлювальна терапія в спеціалізованих установах, до складу яких належить лікувальний реабілітаційний центр Life-House.

Методики відновлення після інсульту

На базі нашого центру реабілітаційні програми розробляються для кожного пацієнта індивідуально. Крім цього, наші фахівці практикують комплексний підхід, що дозволяє вирішувати проблеми, які виникли в людини, максимально ефективно і гнучко.

Обрані методи відновлення після інсульту завжди залежать від особливостей клінічного випадку, але до найбільш затребуваних з них належать:

 • Медикаментозна терапія – передбачає прийом підтримуючих препаратів, дія яких спрямована на підтримку кровотоку шляхом розрідження крові або розширення судинного просвіту. Необхідні ліки, кратність та дозування їх прийому визначаються окремо для кожного пацієнта.
 • Фізична терапія – поєднує у собі широкий спектр методик, спрямованих переважно на відновлення рухової активності. Йдеться як про фізіопроцедури, так і про мануальну терапію, спеціальні вправи тощо.
 • Функціональна електростимуляція або ФЕС – метод, в рамках якого здійснюється стимуляція м’язових та нервових тканин за допомогою спеціального обладнання, що генерує струми певних параметрів.
 • Мовна терапія є обов’язковою частиною програм відновлення для людей, які зіткнулися з мовними дисфункціями. Цей напрямок передбачає заняття з логопедом (дефектологом, афазіологом), що дозволяє впоратися з дизартрією та різними формами афазії.
 • Механотерапія – цей напрямок також націлений переважно на відновлення рухових функцій, але вже з використанням спеціально розроблених тренажерів та обладнання.

літній чоловік, який після інсульту потребує правильних методів реабілітації

Центр відновлення після інсульту Life-House – місце, де досвідчені фахівці застосовують ці та багато інших методик реабілітації після інсульту. Процес відновлення втрачених функцій відбувається значно результативніше і швидше, коли з хворим займаються навчені люди з колосальним досвідом, а в рамках реабілітації застосовуються спеціально адаптовані програми.

Фізична терапія

Цей напрямок включає у собі різні методи відновлення після інсульту, орієнтовані на:

 • відновлення рухливості;
 • зміцнення м’язового корсета та окремих м’язових структур;
 • підвищення еластичності зв’язок та сухожиль;
 • поступове збільшення м’язової сили;
 • позбавлення від парезів, паралічів тощо.

Наші реабілітологи застосовують безліч прийомів та технік, включаючи тренування сили м’язів, тренування витривалості, терапію вимушеними рухами тощо. Для цього розробляються індивідуальні вправи, що враховують стан пацієнта та його потреби.

Механотерапія

Ця методика подібна до попередньої, вона має ті ж самі цілі, але може застосовуватися після важко перенесених інсультів на ранніх стадіях реабілітації. Її основні переваги такі:

 • можливість чітко дозувати навантаження;
 • поступове, дуже плавне нарощування темпів тренувань;
 • включення до вправ ізольованих груп м’язів.

Згадані переваги досягаються завдяки принципу механотерапії – використання спеціалізованого обладнання та тренажерів. Інакше кажучи, мова йде про вправи з підтримкою, що особливо актуально на початкових етапах відновлення.

Функціональна електростимуляція

Метод ФЕС можна назвати багатозадачним, адже за допомогою спеціального обладнання та його певних налаштувань вдається впливати на м’язові тканини та нерви. Завдяки цьому лікар може коригувати функції постраждалих ділянок головного мозку, а також впливати на ступінь порушень у роботі м’язів та периферичних нервів. Цей напрямок реабілітації сприяє планомірному відновленню пацієнтів та значно підвищує ефективність реабілітації в рамках комплексної терапії.

Мовленнєва терапія

Боротьбу із широким спектром мовних дисфункцій виконують кваліфіковані логопеди. Фахівці застосовують спеціально розроблені вправи та техніки, спрямовані на опрацювання м’язових структур, що беруть участь у формуванні мови, що забезпечують ковтальний рефлекс тощо. У рамках цього напрямку застосовують і допоміжні методики, використовують логопедичні нейронні програми, розвивають дрібну моторику, сенсорику тощо.

Пам’ятайте, що швидке відновлення після інсульту можливе переважно при незначних ускладненнях, що буває рідко. У більшості випадків реабілітаційний процес – тривалий, потребує терпіння та завзятості, тому для досягнення результату слід звертатися до професіоналів.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Бомко Віталій Анатолійович
Автор: Бомко Віталій Анатолійович

Лікар ФРМ реабілітаційного центру Life-House.
 
Всі записи автора