Нерідко люди, які проходять або планують проходити реабілітацію в нашому Центрі, запитують: чому у нас немає фізіотерапій, таких як електрофорез, лазеротерапія і тому подібне?

Апаратна реабілітація, як прийнято називати наведені вище методи, на жаль, показала себе неефективною у боротьбі з наслідками інсульту. Це пояснюється тим, що фізичним втручанням ззовні неможливо вплинути на роботу головного мозку. Отже, апаратна фізіотерапія неспроможна поліпшити нейропластичність. Але що таке нейропластичність?

Під нейропластичністю мають на увазі здібність людини навчатися тих функцій, які були втрачені. Відмерла частина мозку виконувала певні функції, але суміжні ділянки можуть частково взяти на себе ці функції, якщо їх цьому «навчити». Це і є нейропластичність. Завдяки їй людина може заново навчитися ходити, виконувати звичні для неї щоденні справи. І цього можна досягти лише активною діяльністю самого пацієнта. Тільки якщо він самостійно пробуватиме щось робити (повертатися, вставати, ходити тощо), свідомо підійде до цього і буде наполегливо працювати, результати реабілітації будуть дедалі очевиднішими.

Здібності, які людина втратила, апаратна реабілітація відновити не зможе. Вона здатна вплинути безпосередньо на шкіру, покращивши кровообіг у ній, але, на жаль, вплинути на головний мозок вона неспроможна. Саме тому такі методи відновлення не використовуються у нашому реабілітаційному центрі.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Денисенко Сергій Вікторович
Автор: Денисенко Сергій Вікторович

Фізичний терапевт реабілітаційного центру Life-House
 
Всі записи автора