Багато людей, що перенесли інсульт або чиї рідні з ним зіткнулися, запитують: чи можна робити масаж після інсульту? як його робити у домашніх умовах? які точки масажувати після інсульту?

Хоча багатьом може здаватися, що проводити масаж після інсульту – необхідний захід, але насправді, як зазначає фізичний терапевт центру реабілітації після інсульту Life-House Сергій Денисенко, такий масаж не є ефективним. Це пояснюється тим, що причина паралізації криється безпосередньо у головному мозку, а не у недієздатній частині тіла. На жаль, на функціонування мозку масажем вплинути неможливо.

Під час масажу на паралізовану ділянку тіла спричиняють пасивний механічний вплив, але з його допомогою неможливо досягти жодних відчутних результатів. Позитивний вплив на стан пацієнта після інсульту здатна зробити активна фізична діяльність, якою займатиметься сам пацієнт. На жаль, іноді фахівці, які проводять масаж після інсульту рук та ніг, лише шкодять своїм пацієнтам, а потім не хочуть нести за це жодної відповідальності. Такі масажисти можуть, окрім масажу м’яких тканин, розгинати або згинати паралізовані кінцівки, робити активно-пасивні вправи в больовій амплітуді, не знаючи при цьому біомеханіки рухів у суглобах. Через такий “лікувальний масаж після інсульту” можуть бути пошкоджені зв’язки, суглобовий апарат, суглобова сумка. Все це може призвести до виникнення хронічного болю.

Саме тому фізичний терапевт зазначає, що краще не робити масаж після інсульту в домашніх умовах. Якщо ви або ваші близькі перенесли інсульт, ми рекомендуємо вам звернутися за консультацією до нашого Центру нейрореабілітації. Ми використовуємо лише ті способи лікування та відновлення, ефективність яких була доведена часом. Ми працюємо на видимий результат!

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Денисенко Сергій Вікторович
Автор: Денисенко Сергій Вікторович

Фізичний терапевт реабілітаційного центру Life-House
 
Всі записи автора