Патології опорно-рухового апарату значно порушують якість життя пацієнта та від їхнього ступеня тяжкості залежать можливі наслідки та ускладнення. Перелом шийки стегна – одна з найважчих травм, яку може отримати людина, враховуючи функції та фізіологію кульшового суглоба.

Ризик пошкодження цієї кісткової структури значно підвищується після 50 років, що пов’язано з віковими змінами, підвищенням крихкості кісткових структур. Щоб мінімізувати наслідки такої травми, підвищити якість життя пацієнта, необхідно як якісне лікування після перелому шийки стегна. Вкрай важлива продумана реабілітаційна програма, яку вам забезпечить центр реабілітації Life-House у Києві.

Процес реабілітації після перелому шийки стегна у людей похилого віку

Реабілітація після перелому шийки стегна у літньому віці — складний і тривалий процес, адже з віком регенераційний потенціал організму знижується, кістки стають більш тендітніми.

Розробляючи реабілітаційні програми, наші фахівці завжди враховують подібні фактори, зважаючи на особливості конкретного клінічного випадку (результати діагностики, нюанси проведеного лікування).

У нашому центрі реабілітація після перелому шийки стегна проводиться комплексно, а програми, що розробляються, адаптивні, завдяки чому вдається максимізувати ефективність відновлення.

Основними методами та напрямками реабілітації в даному випадку є:

  • Підтримуюча терапія включає застосування індивідуально підібраних медикаментів, серед яких знеболювальні препарати, протинабрякові засоби, комплекси вітамінів для підтримки організму та стимуляції процесів регенерації.
  • Механотерапія – важливий напрямок реабілітації, який дозволяє почати відновлювати рухову активність та зміцнювати м’язові структури до того, як пацієнту стануть доступні метод ЛФК. Ця методика має на увазі чітке дозування навантажень завдяки тому, що всі вправи виконуються з використанням спеціальних апаратів.
  • Кінезіотерапія – лікувальні маніпуляції, що є частиною сучасних реабілітаційних програм, що дозволяють підвищити ефективність процесу відновлення та дещо прискорити його. Суть цього напряму полягає у спеціальних комплексах вправ, заснованих на русі суглобів і м’язів. Таким чином, кінезіотерапія, що застосовується на потрібному етапі реабілітації, сприяє одночасному поверненню рухових здібностей та зміцненню м’язового каркасу.
  • Психотерапія – незалежно від тяжкості перелому, методів лікування (проходило воно з хірургічним втручанням або без операції), реабілітація літній людині все одно потрібна. При цьому багато пацієнтів похилого віку важко переносять сам факт тяжкої травми і робота з кваліфікованими психологами або психотерапевтами часто входить у комплексну реабілітаційну програму.

Повноцінне відновлення після перелому шийки стегна включає інші методи, в тому числі масажі і т.д. Комплексний підхід є і індивідуальний підбір методик, що забезпечують високу результативність реабілітаційних програм у центрі “Life-House”.

Період відновлення після перелому шийки стегна

Реабілітація після перелому шийки стегна у Києві на базі нашого центру займає від 2 до 12 місяців, що залежить від тяжкості пошкоджень та інших особливостей клінічного випадку. Реабілітаційний процес у кожному випадку має свої тонкощі та нюанси, але загалом він включає наступні кроки:

  • Через 2-3 дні після операції на стегновому суглобі можливий початок перших вправ за допомогою навченого персоналу, що необхідно для профілактики пролежнів.
  • Ще через 2-4 дні можливий початок масажів, спочатку їх інтенсивність і тривалість мінімальні, але поступово вони збільшуються, що стимулює кровообіг, дозволяє підтримувати м’язовий тонус..
  • Приблизно на 5-10 день після операції можливий початок фізіопроцедур з підвищенням активності лікувальної гімнастики..

Таким чином, поетапно та послідовно, реабілітація після перелому шийки стегна у літніх збільшує темпи. Самостійно ходити за допомогою милиць і опор пацієнт зможе приблизно через 1-2 місяці, а повноцінні фізичні навантаження будуть доступні через 3 місяці після операції. Однак пам’ятайте, що період відновлення в кожному випадку індивідуальний і наведені часові рамки – це лише зразковий план. Вкрай важливо набратися терпіння і не робити поспішних дій, які можуть звести всі старання нанівець.