Спінальний інсульт – рідкісна форма мієлопатії, коли відбувається порушення кровообігу в області спинного мозку. При цьому, як і у випадку з патологією головного мозку, у цьому випадку інсульти також поділяються на 2 види:

 • Ішемічний – в даному випадку порушення кровообігу спровоковано частковою або повною закупоркою будь-якої судини, що відповідає за кровопостачання спинного мозку.
 • Геморагічний – спинальний інсульт хребта, викликаний порушенням цілісності судини даної локалізації з подальшим крововиливом у спинний мозок.

Тепер, коли ви знаєте, що таке спінальний інсульт, слід виділити найпоширеніші причини та фактори виникнення цієї тяжкої патології. Крім механічних травм, захворювання провокується переважно порушеннями з боку серцево-судинної системи:

 • атеросклеротичні ураження судин;
 • варикозне розширення вен;
 • аневризму аорти;
 • судинні мальформації;
 • дисфункції системи гемостазу (тромбози, гемофілія тощо);
 • інфаркт та інші.

хребет людини

Також порушення кровообігу в області хребетного стовпа можуть бути спричинені такими хворобами, як грижі міжхребцевих дисків, пізні стадії остеохондрозу, пухлини хребта.

Реабілітація та лікування спинального інсульту базуються не тільки на розумінні причин виникнення патології, необхідно також враховувати симптоми, серед яких найпоширенішими вважаються:

 • біль у спині лише на рівні ділянки ураження хребта;
 • парези та паралічі після інсульту (нижніх або верхніх кінцівок);
 • дисфункції внутрішніх органів (особливості в галузі малого тазу);
 • слабкість у кінцівках;
 • перехідна кульгавість;
 • порушення чутливості різних ділянках тіла (залежить від клінічного випадку) тощо.

Відновлення після спинального інсульту в реабілітаційному центрі Life-House має на увазі індивідуальний підхід, залучення фахівців вищої категорії та застосування найефективніших програм. Завдяки такому підходу вдається боротися з повним спектром постінсультних порушень та ускладнень у пацієнтів різних вікових груп.

Відновлення функцій спинного мозку у центрі реабілітації Life-House

Відновлення спинного мозку після інсульту важливо починати якомога раніше, ще у гострому періоді. Завдяки цьому, а також продуманій та поетапній реабілітаційній програмі, вдається мінімізувати тяжкість ускладнень та боротися з ними успішніше.

На базі нашого центру відновлення функцій спинного мозку здійснюється за допомогою застосування комплексних програм, що гнучко адаптуються під потреби кожного пацієнта. Ці програми включають:

 • Відновлення рухових функцій за участю невролога, реабілітолога ерготерапевта, психолога, залучення індивідуальних занять та вправ на тренажерах з інструктором тощо. І тут комплексний підхід дозволяє відновлювати рухову активність, іннервацію різних ділянок тіла, роботу внутрішніх органів прокуратури та т.д.
 • Психотерапія – важливий аспект кожної програми реабілітації. Робота з психологом та психотерапевтом дозволяє уникнути депресивних станів, апатії, стимулювати пацієнта до дії, мотивувати до якнайшвидшого одужання.

схематичне зображення хребта людини

Термін відновлення після інсульту спинного мозку

Умовно вся реабілітація після спинального інсульту поділяється на 3 послідовні етапи:

 1. ранній етап починається у гострий період захворювання;
 2. середній етап відбувається після переведення пацієнта в умови стаціонару реабілітаційного відділення;
 3. пізній етап відповідає періоду, коли пацієнта знаходиться вдома та періодично відвідує лікарів.

Зрозуміло, кожному етапу відповідають певні методики та вправи, що залежить від стану пацієнта. При цьому чітко позначити термін відновлення неможливо, адже кожен клінічний випадок унікальний.

Ціна послуг з реабілітації після спинального інсульту

Відновлення після спинальної травми та інших форм інсультів – тривалий і складний процес, протягом якого пацієнт повинен слідувати клінічним рекомендаціям лікарів, потребує підтримки близьких. Заздалегідь назвати вартість такого лікування неможливо, адже ціна залежить від особливостей клінічного випадку та методів реабілітації, що застосовуються. Звертаючись до нашого лікувального реабілітаційного центру в Києві, уточнити подібні питання ви зможете безпосередньо у фахівців.