Що потрібно робити для реабілітації пам’яті після інсульту

Інсульт – це патологічний процес, який відрізняє раптовість виникнення і непередбачуваність наслідків. До найбільш поширених постінсультних ускладнень відносять погіршення когнітивних функцій, зокрема пам’яті. Подібні проблеми мають різноманітну специфіку і залежать від особливостей порушення мозкового кровообігу, локалізації уражених структур тощо.

Відновлення пам’яті після інсульту – тривалий і складний процес, для підвищення результативності якого ліпше звертатися до досвідчених фахівців. Центр реабілітації після інсульту Life-House – профільний заклад, у якому кваліфіковані лікарі займаються вирішенням таких проблем. Наші фахівці проведуть оцінку стану пацієнта, повноцінну діагностику, визначать характер порушення та розроблять оптимальну реабілітаційну програму.

Вправи для відновлення пам’яті після інсульту

Для того, щоб відновлення когнітивних функцій після інсульту проходило максимально ефективно, важлива наполегливість з боку пацієнта, а також комплексний підхід. У нашому центрі для цього використовуються адаптивні програми, які гнучко підлаштовують під кожного хворого. Враховуючи особливості клінічного випадку, використовують такі методи:

  • медикаментозна терапія;
  • нейророзвиваюча терапія;
  • тренування специфічними завданнями;
  • арт-терапія;
  • вправи відновлення пам’яті після інсульту за допомогою спеціальних комп’ютерних програм тощо.

До найбільш поширених та ефективних вправ, спрямованих на відновлення пам’яті та когнітивних функцій, відносяться:

  • Малювання та інші методи арт-терапії, які дозволяють задіяти ділянки мозку, відповідальні за пам’ять та уяву. До того ж такі методики “вмикають” дрібну моторику, також необхідну для стимуляції роботи головного мозку.
  • Інтерактивні вправи на комп’ютері, що дозволяють розвивати здатність запам’ятовувати, порівнювати, знаходити відмінності на зображеннях, вмикати фантазію тощо. Все це сприяє тренуванню короткострокової та довгострокової пам’яті, а складність програм поступово підвищується.
  • Ігрова терапія передбачає використання ігор на логіку, наприклад, шашок чи шахів, вирішення логічних завдань, залучення асоціативного мислення тощо. Такі практики проводять як індивідуально, так і у вигляді групових занять.

малювання як метод реабілітації пам'яті після інсульту

Відновлення пам’яті після інсульту у центрі реабілітації

Відновлення пам’яті після ішемічного інсульту (як і після геморагічного) проходить набагато інтенсивніше при зверненні до реабілітаційно-лікувального центру. Результативність підвищується завдяки роботі зі спеціалістами, систематичності, можливості працювати над конкретними проблемами та вносити корективи до програми реабілітації з урахуванням досягнутих успіхів тут і зараз. Співробітники Life-House зроблять усе можливе, щоб ви чи ваш близький могли повернутися до повноцінного життя.