Не рухається рука після інсульту – це дуже поширене ускладнення, викликане ураженням певних ділянок головного мозку внаслідок порушення кровообігу. Залежно від особливостей клінічного випадку, масштабів та ступеня тяжкості уражень, у людини можуть відмовити обидві верхні кінцівки або з’явитися складнощі в рухливості правої руки, лівої руки або дисфункції їх окремих ділянок, наприклад кистей рук.

Щоб упоратися з подібними проблемами, слід заручитися допомогою професіоналів, наприклад, звернутися до лікувально-реабілітаційного центру Life-House. Наші фахівці проведуть повну діагностику, визначать ступінь та характер дисфункцій. Після цього буде розроблено індивідуальний план реабілітації направлений на те, щоб відновлення руки після інсульту проходило максимально ефективно.

Методики реабілітації рук після інсульту

Якщо у пацієнта не працює, трясеться, сіпається рука або присутні інші постінсультні проблеми з однією або обома верхніми кінцівками, реабілітацію слід проводити в спеціалізованому центрі. Тільки кваліфіковані фахівці можуть об’єктивно оцінити характер проблеми та розробити оптимальну відновлювальну програму.

Реабілітація після інсульту в центрі Life-House адаптується під кожного пацієнта окремо. Вона містить у собі:

 • фізичну відновлювальну терапію;
 • медикаментозну підтримку;
 • психотерапію (за необхідностю).

Фізична терапія

Цей напрямок включає у собі відновлення рухового потенціалу, зміцнення м’язових структур, зв’язкового апарату, усунення спастики і т.д. Для пацієнта підбираються процедури та вправи, що враховують специфіку дисфункцій, які є на даний момент. Це може бути:

 • текар-терапія для стимуляції загоєння тканин та усунення больового синдрому;
 • спеціальна лікувальна гімнастика для руки після інсульту, що збільшує амплітуду, спритність рухів та відновлює загальну рухливість;
 • підбір комбінованих завдань для зняття болю та оніміння, відновлення іннервації, розробки м’язів та сухожилль;
 • вправи для розвитку дрібної моторики руки;
 • спеціальне обладнання, яке допомагає у реабілітації руки після інсульту.

Лікарська терапія

Залежно від клінічного випадку застосовуються як препарати для нормалізації кровообігу, так і інші засоби, що допомагають у процесі реабілітації (наприклад, якщо кінцівку паралізувало або пацієнт відчуває сильний біль). Усі медикаменти призначаються лікарем, під час реабілітації можливе коригування терапії. Основними групами препаратів є:

 • анальгетики;
 • міорелаксанти;
 • антикоагулянти;
 • лімфотропні засоби для усунення набряків рук та ін.

Психотерапія

Допомога психолога та психотерапевта потрібна не всім хворим, але часто виступає важливим напрямом у рамках реабілітаційних програм. Робота з досвідченими фахівцями цієї галузі дозволяє хворому прийняти своє становище, знайти сили та мотивацію дотримуватися вказівок лікарів, рухатися у напрямку відновлення, не впадаючи в апатію чи депресію. У питанні про те, як розробити руку після інсульту, психологічний аспект вкрай важливий, адже людина має хотіти вилікуватися. Левова частка успіху у цій справі залежить від самого пацієнта.

Відновлення кисті руки після інсульту у центрі реабілітації Life-House

Наш центр – це профільний заклад, де працюють кваліфіковані спеціалісти з багатим досвідом роботи, використовуються унікальні відновлювальні програми, задіяно спеціалізоване обладнання.

У таких умовах відновлення кисті руки після інсульту проходить набагато результативніше. Ми створюємо оптимальне середовище для людей з такими проблемами, в яких вони можуть адаптуватися до ситуації, що склалася, і вплинути на неї, відновивши втрачені функції.