Чи можна керувати машиною після інсульту і коли сідати за кермо?

Для багатьох водіння автомобіля – невід’ємна частина життя. Тому не дивно, що ті, хто переніс інсульт, особливо чоловіки, запитують: чи можна керувати машиною після інсульту і коли ж можна сісти за кермо? На це питання відповідає фізичний терапевт Центру нейрореабілітації Life-House Сергій Денисенко.

На жаль, тут немає однозначної відповіді, оскільки процес одужання є індивідуальним. Якщо ж говорити про те, чи можна перебувати за кермом після інсульту, то відповідь на це питання однозначна – можна.

Однак у цьому випадку слід врахувати низку факторів: чи є у пацієнта зорові порушення, який когнітивний стан хворого, чи є рухові порушення і наскільки сильно вони виражені, адже все це впливає на здатність керувати автомобілем. Також дуже важливо враховувати, яку частину головного мозку було пошкоджено – праву чи ліву. Говорячи про керування автомобілем після інсульту, важливо також звернути увагу на те, яку коробку передач має автомобіль – механічну або автоматичну, де розташоване кермо – справа або зліва. Якщо стан пацієнта дозволяє йому сісти за кермо, варто зробити це якнайшвидше, адже після тривалої перерви з’являється страх і невпевненість у своїх силах. Однозначно, водіння варто здійснювати лише під наглядом. Відновлювати свої навички рекомендується на спеціальному майданчику, а автомобіль має бути оснащений додатковими вузлами управління.

Фахівець зазначає, що нещодавно в Центрі проходив лікування пацієнт, який мав координаторні порушення мозочка, але хотів знову сісти за кермо. Оскільки динаміка одужання була позитивною, незабаром стан здоров’я хворого дозволив йому керувати автомобілем. Сергій Денисенко разом зі своїм пацієнтом їздив автомобілем вулицями, розташованими неподалік реабілітаційного центру. Звичайно, цей чоловік мав страх перед тим, як знову сісти за кермо, адже стан його здоров’я став іншим: чутливість у кінцівці знизилася, пропріоцепція трохи погіршилася. Але пацієнтові вдалося досить швидко адаптуватися, і він зміг знову успішно керувати автомобілем.

Поділитися
Потрібна допомога? Напишіть нам!
Автор Денисенко Сергій Вікторович
Автор: Денисенко Сергій Вікторович

Фізичний терапевт реабілітаційного центру Life-House
 
Всі записи автора