Догляд за літніми з хворобою Альцгеймера

пацієнт з хворобою альцгеймера

Хвороба Альцгеймера — дисфункція центральної нервової системи, яку супроводжує нейродегенерація. Один з найпоширеніших різновидів деменції літніх людей — сенільна деменція Альцгеймерівського типу. Зазвичай хвороба проявляється після 65 років. Люди похилого віку з подібною патологією потребують більше регулярного догляду, ніж будь-який інший пенсіонер через особливості патологічного процесу.

Прогресування хвороби призводить до наступних змін: розлад рухової координації, зниження рівня запам’ятовування, втрата здатності адекватно орієнтуватися в навколишньому просторі, відбуваються незворотні процеси в психіці. Такі хворі потребують опіки та допомоги, таким людям потрібно проводити спеціалізовану терапію в пансіонаті для літніх з хворобою Альцгеймера для того, щоб захворювання не прогресувало.
Небезпечними проявами патологічного процесу є:

  1. неадекватна поведінка;
  2. депресія;
  3. нетримання фізіологічних виділень (сечі і калу);
  4. неможливість ходьби.

На тлі таких проявів можуть виникнути: цукровий діабет, функціональні розлади серцево-судинної системи. Якщо не забезпечувати потрібний догляд і не лікувати патологію, можливе скорочення тривалості життя.

Особливості пансіонату для хворих на Альцгеймера

Перевага перебування в спеціалізованому пансіонаті — це не тільки стандартний звичайний догляд за постояльцем, а і використання певних терапевтичних програм, мета яких відновити нормальний стан пацієнта та зупинити розвиток патології. Під час використання таких програм враховують індивідуальні особливості пацієнтів — у цьому секрет ефективності проведеної терапії.

Пансіонат для літніх людей з хворобою Альцгеймера забезпечує цілодобовий догляд за пацієнтами. Для родичів, які не можуть приділити достатньо часу хворому або не мають необхідних навичок — це ідеальний варіант. Наш пансіонат для хворих на Альцгеймера надає повний комплекс необхідних заходів, до складу якого входять:

В домашніх умовах організувати такий комплексний догляд практично неможливо, для цього потрібні кваліфіковані фахівці, які мають досвід догляду за пацієнтами з подібною патологією. Пансіонати для літніх з хворобою Альцгеймера дозволяють людям, незважаючи на їх захворювання, перебувати в колективі, брати участь в різних заходах, займатися з психологами, здійснювати розвиток дрібної моторики, слухати музику. Розваги підібрані не тільки для того, щоб прикрашати дозвілля, а й з метою підтримки нормального функціювання організму.

Догляд на ранній стадії хвороби Альцгеймера

Коли у літньої людини спостерігаються лише перші прояви недуги, вона багато в чому залишається самостійною та дієздатною. Вона може обслуговувати себе без сторонньої допомоги, сама піклуватися про свою гігієну, приймати їжу, одягатися, здійснювати прогулянки. На цьому етапі хворі не потребують спостереження і догляду доглядальниці. Однак дуже важливо, щоб інтерес до активного життя і прагнення до самостійності в них підтримувалися як можна довше.
Допомога з хворобою Альцгеймера на ранній стадії полягає, в основному, в контролі прийому лікарських препаратів, а також в спостереженні за своєчасністю прийняття їжі.

У чому полягає догляд на середній стадії захворювання

Наступний етап хвороби найбільш тривалий. Він може тривати протягом багатьох років. З кожним роком літня людина все більше потребує турботи і професійної допомоги. Особі, яка здійснює догляд на середній стадії, необхідно:
організовувати режим дня хворого, стежити за його дотриманням;

Догляд на пізній стадії

Пізній етап захворювання – найскладніший, оскільки хворий тепер повністю залежить від інших людей. Він втрачає здатність розмовляти, контролювати себе, а часто і пересуватися без сторонньої допомоги. Саме в цей період перед його рідними може постати питання – куди покласти з хворобою Альцгеймера.
Дуже добре, коли догляд на пізній стадії захворювання здійснюється професіоналами, в умовах спеціалізованого пансіонату. В цьому випадку літній людині буде надана необхідна допомога з урахуванням його стану здоров’я, особистісних особливостей.

Спеціалізовані умови перебування

Пансіонат для літніх осіб з хворобою Альцгеймера розташовано в екологічно чистій зоні, тут є власна територія, де можна за допомогою наших працівників прогулюватись на свіжому повітрі. Кімнати нашого Будинку обладнані з урахуванням особливостей хвороби. Підлога має нековзне покриття, дверні прорізи широкі, створені інші умови для безпечного пересування. У кожній кімнаті передбачена тривожна кнопка, яка викликає персонал у випадку екстреної ситуації.

Дотримання усіх необхідних умов, які вимагає хвороба Альцгеймера, забезпечує безпечне проживання пацієнтів. Будинок для престарілих Life-House для людей з хворобою Альцгеймера, розташований у Києві на вулиці Постовій, пропонує весь спектр вищезазначених послуг для забезпечення максимального комфорту постояльців!