Догляд за хворим після операції в Києві

догляд за лежачою людиною після операції

Наші послуги по догляду за лежачими хворими

У пансіонаті Life-House догляд за післяопераційними хворими виконують справжні професіонали. Кожному пацієнту тут забезпечується:

 • цілодобове спостереження;
 • повне медичне супроводження (допомога в прийомі ліків, контроль загального стану);
 • індивідуальний підхід при годуванні (меню розробляється дієтологом);
 • підтримання гігієни, допомога у виконанні гігієнічних процедур;
 • спеціальне ліжко з протипролежневі матраци;
 • психологічна реабілітація.
переглянути вільні номери

Деякі травми і захворювання призводять до того, що пацієнт стає прикутим до ліжка. До таких можуть належати:

Перелом шийки стегна

Перелом ноги

Перелом хребта

Черепно-мозкова травма

Хвороба Паркінсона

Інсульт

Не варто забувати і про можливі ускладнення при лежачому способі життя:

Порушення травлення, яке веде до запорів

Пролежні

Застій мокроти в легенях, утворення пневмонії

Інші ускладнення

Основні цілі догляду за лежачим хворим після операції

Перші 10-12 днів після оперативного втручання на серці, органах грудної клітини називаються раннім післяопераційним періодом. Саме в цей час хворій літній людині необхідний особливо ретельний догляд. Від цього буде залежати, як скоро стабілізується її стан і вона піде на поправку.
Розрахувати точний час, необхідне пацієнту для повного відновлення після хірургічного втручання, майже неможливо. На це впливають такі чинники:

 • тяжкість стану до операції;
 • складність виконаного оперативного втручання;
 • відсутність/наявність післяопераційних ускладнень.

Догляд за хворими в післяопераційний період переслідує такі цілі:

 • попередити появу ускладнень;
 • забезпечити загоєння післяопераційних швів;
 • відновити нормальну діяльність всіх систем організму.

Ці цілі можуть бути досягнуті, якщо особи, які здійснюють догляд за хірургічними хворими похилого віку, будуть дотримуватися певних правил:

 • допомагати боротися з болем, який в перший час спостерігається як в швах, так і в прооперованих органах. Полегшити її можуть болезаспокійливі препарати, правильне положення тіла хворого в ліжку;
 • стежити за станом швів, дренажів, катетерів;
 • контролювати життєво важливі показники;
 • забезпечувати своєчасний прийом ліків, робити уколи, виконувати інші розпорядження лікаря;
 • виконувати заходи по профілактиці пролежнів (періодично змінювати положення тіла хворого, обробляти шкіру), а також інших наслідків тривалого постільного режиму.

Комплексний догляд за хворими після операції в Києві можливий в умовах приватного пансіонату для людей похилого віку. Досвідчений персонал зробить все, щоб пацієнт якомога швидше пішов на поправку.

Загальні правила догляду за лежачим хворим
Як змінити постільну білизну
у лежачого хворого?

Якщо немає можливості перекласти його на інше ліжко, можна спробувати наступний варіант. Перемістіть людину на край ліжка. З вільного боку скрутіть простирадло “в ковбаску”. Потім розкладіть на вивільнену частину чисте простирадло.

Перекотіть хворого на чисту частину ліжка, заберіть брудне простирадло, а нове повністю розправте. Важливо, щоб простирадло було розправленим повністю, без складок, які сприяють появі пролежнів.

Кімната
лежачого хворого

В першу чергу поставте ліжко хворого таким чином, щоб був вільний доступ до хворого з різних сторін. Бажано використовувати протипролежневий матрац.

Також поруч має бути тумбочка або столик для речей першої необхідності. Дбайте про чистоту приміщення. Було б добре проводити щоденне вологе прибирання і декілька разів на день провітрювати приміщення. Як мінімум раз на тиждень необхідно міняти постільну білизну.

Як змінити натільну білизну лежачого хворого?

Натільна білизна має бути м’якою, тоненькою, виготовленою з натуральної тканини. Її також слід регулярно міняти. Засуньте руки під крижову кістку хворого, захопіть край одягу і відсуває у напрямку до голови.

Сорочку спочатку знімають з голови, а потім звільняють руки. Одягають хворого в зворотньому порядку — спочатку руки, а потім протягують через голову. Для зручності у профільних магазинах і аптеках можна придбати спеціальні сорочки для тяжкохворих, які легко одягати і знімати.

Особиста гігієна
Особиста гігієна, мабуть, найскладніший момент у догляді за лежачим хворим. Якщо є така можливість, не використовуйте памперси, це дозволить шкірі дихати. Гігієнічні процедури слід проводити двічі на день. Почистіть зуби та обробіть язик і внутрішню частину щік ватною паличкою з 2% розчином соди. Ватним тампоном обітріть обличчя та очі, почистіть вуха.

Підклавши під хворого клейонку, щоб не намочити ліжко, тіло обтирають змоченою у воді губкою. Можна додати трохи одеколону, спирту або горілки. Складки (пахові, пахвові, під грудьми у жінок) протираємо камфорним спиртом. Як і у випадку спорожнення, під час підмивання підкладають судно. При зігнутих колінах промивають теплою водою або дезінфікуючим розчином статеві органи і промежину. Потім насухо протирають ватним тампоном.

Пролежні у лежачих хворих

Одним з важливих моментів у догляді за лежачими хворими є профілактика та боротьба з пролежнями. Уникнути пролежнів нелегко, і для того, щоб їх поява не була для Вас раптовою неочікуваністю, варто знати, що утворення пролежнів характеризують наступні етапи:

Збліднення ділянки шкіри

Почервоніння

Набряклість

Відшаровування

Бульбашки

Некроз

Кращий догляд за лежачим хворим — професійний

Куди необхідно визначити лежачого хворого?

Найкраще, якщо догляд за лежачим хворим після операції буде здійснюватися людьми з медичною освітою або спеціальною підготовкою. У Києві та області такі фахівці працюють в пансіонаті для людей похилого віку Life-House. Команда професіоналів, які мають великий практичний досвід, відповідально підходять до виконання своїх обов’язків, надає повний спектр послуг по догляду за онкохворими лежачими пацієнтами, а також за літніми людьми, котрі перенесли оперативні втручання на органах черевної порожнини, грудної клітки, на хребті і кінцівках.