Догляд за людьми з обмеженими можливостями

вияв турботи у пансіонаті для інвалідів у києві

Пансіонат Life-House має великий досвід догляду за людьми з інвалідністю

Інвалід у широку розумінні цього слова — людина з обмеженими можливостями. Така людина може бути нездатною повноцінно спілкуватися, пересуватися та обслуговувати себе. Люди з обмеженими можливостями можуть страждати від будь-якого з порушень наступних функцій організму:

  • рухових;
  • внутрішніх (кровообіг, дихання, обмін речовин тощо);
  • сенсорних (слух, зір, дотик, нюх);
  • психічних.
Ціни на послуги
Складнощі догляду за літніми людьми з обмеженими можливостями

Відштовхуючись від тяжкості порушення здоров’я, інвалідність поділяють на групи. Однак, незалежно від призначеної групи, в літньому віці вона супроводжується низкою проблем, які пов’язані виключно зі старістю. Наприклад, стає важко ходити і обслуговувати себе, навіть якщо інвалід ще кілька років тому був здатний до самообслуговування.

?

Проблема

Постає питання про необхідність особливого догляду: допомоги з харчуванням, туалетом, особистою гігієною і навіть пересуванням.

Необхідно прийняти зважене рішення!

!

Вирішення

Організувати вдома безбар’єрне середовище. Розподілити поміж родичами чергування з догляду за людиною з обмеженими можливостями або найняти доглядальницю.

А можна скористатися послугами приватного пансіонату для осіб похилого віку та інвалідів.

Особливі пристосування і безбар’єрне середовище

У будь-якому випадку для людини з інвалідністю можуть знадобитися спеціальні пристосування:

1

Людина з обмеженою руховою функцією потребуватиме милиць, ходунків або інвалідного візка. Але вони не дуже допоможуть, якщо в приміщенні не буде організовано безбар’єрне середовище.

2

Потрібно прибрати пороги або спорудити пандуси. А у ванні, біля ліжка та інших складних місцях треба змонтувати поручні для упору при підйомі.

3

Обов’язково потрібно покласти протипролежневий матрац на ліжко лежачого хворого і для запобігання падінь прикріпити до ліжка бортики.

Усі питання по влаштуванню безбар’єрного навколишнього середовища і організації чергувань біля людини з обмеженими можливостями, насправді, дуже затратні і нелегкі для реалізації в домашніх умовах. А непрофесійний підхід родичів може позначитися на здоров’ї людини, яка прикута до візка або ліжка. Наприклад, через недостатній догляд за інвалідом можуть розвинутися супутні ускладнення: інфекція сечовивідних шляхів, пневмонія, тромбоз вен і подібне.

Як забезпечити догляд за літньою людиною з обмеженими можливостями?

Здається, просте вирішення ситуації — запросити додому доглядальницю, яка буде піклуватися про інваліда. Однак і виклик додому професійної доглядальниці має низку своїх недоліків. Якщо Ви не знайомі з цією людиною, важко бути впевненим в її порядності та професіоналізмі. Детальніше про негативні і позитивні фактори ми вже писали на сторінках нашого блогу.

У свою чергу ми відбираємо тільки кваліфікований персонал для роботи у наших будинках для людей похилого віку. Якість праці персоналу завжди перебуває під контролем адміністрації. Наші доглядальниці та медсестри чергують цілодобово і надають необхідну допомогу в питаннях особистої гігієни, прибирання та харчування. Інвалід будь-якої групи отримує комфортні умови для проживання і пересування: відсутність порогів, пандуси, поручні, ходунки, інвалідні візки, бортики на ліжках. І звичайно, в нашому пансіонаті панує тепла атмосфера, яка сприяє хорошому самопочуттю!